Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autostrada A2 droższa. Sześć złotych więcej na odcinku Nowy Tomyśl - Konin

Spółka Autostrada Wielkopolska podnosi opłaty za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków, którymi zarządza. Od poniedziałku płacimy więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Opłaty na bramkach na A2 idą w górę (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

22 zamiast 20 złotych trzeba od poniedziałku zapłacić za przejazd każdym z trzech fragmentów A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Konin. Za całość więc kierowcy zapłacą więc 66 złotych, zamiast dotychczasowych 60.

Takie stawki dotyczą pojazdów kategorii 1, czyli samochodów osobowych i motocykli. Kierowcy pojazdów drugiej kategorii zapłacą 33 zamiast 31 złotych.

Na kategorię 3 czekają trzyzłotowe podwyżki - z 47 zł do 50 zł, na kategorię 4 - czterozłotowe (z 73 zł do 77 zł), a na kategorię 5 - dwudziestozłotowe (z 200 na 220 złotych).

Obejrzyj też: Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Jak tłumaczy cytowany przez PAP Robert Stankiewicz z Autostrady Wielkopolskiej, podwyżka opłat "odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady, wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji".

W tym roku na A2 ma się też pojawić elektroniczny system poboru opłat na bramkach przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych.

Dla wszystkich, którzy już liczą, o ile więcej będą musieli płacić za przejazd tą częścią A2 pewnym pocieszeniem może być fakt, że na pozostałych fragmentach opłaty pozostają bez zmian. Na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl zapłacimy 18 złotych, a na odcinku Konin - Stryków - 9,90 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

gabiKiedy w końcu skończy się to złodziejstwo na A2??? Czy kiedyś ktoś zrobi z tym porządek?

02-03-2020

StasiekW życiu nie pojadę A2

02-03-2020

ktoś uwierzył?W świetle wypowiedzi PAD, podwyżki cen są przejściowe. Większość cen spadnie, ulegną obniżce.

Rozwiń komentarze (71)