Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autostrada A2. GDDKiA podaje terminy zakończenia budowy dwóch odcinków

Choć prace przy autostradzie A2 miały się zakończyć w lipcu, to jednak nie udało się uniknąć dwumiesięcznego opóźnienia, o czym informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Domena publiczna)
Kierowcy już wkrótce skorzystają z części odcinków A2 (zdjęcie ilustracyjne).

Chodzi o odcinek autostrady A2 od węzła Lubelska (pod Warszawą) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Do lipca tego roku miał on już zostać zakończony i otwarty dla kierowców. Jednak już pod koniec kwietnia wykonawca - firma Polaqua - zwróciła się z prośbą o dodatkowe miesiące na zakończenie prac.

- Zgodnie z zawartymi aneksami do umów, termin zakończenia A2 Lubelska-Konik to połowa sierpnia 2020 roku natomiast A2 Konik - obwodnica Mińska Mazowieckiego koniec lipca 2020 roku - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA, w rozmowie z portalem naszemiasto.pl.

"Rzeczpospolita" natomiast dodaje, że z autostrady A2 na wskazanych odcinkach, kierowcy skorzystają najpewniej we wrześniu. Wspomniane dwa odcinki mają łączną długość 14,6 km. Droga od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) ma 5,6 km, natomiast od węzła Konik (bez węzła) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego - 9 km.

Według danych, udzielonych przez wykonawcę, pierwszy odcinkem jest ukończony w 85 proc., zaś drugi - w 79 proc. Na budowę wskazanych odcinków A2 GDDKiA przeznaczyła 815 mln złotych.

Zobacz też: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2020

RtvZa Tuska autostrada na wschód od Warszawy nigdy by nie powstała

15-06-2020

NormalnyPisowcy przełożyli otwarcie bo nie ma kto przeciąć wstęgi . Pewno przetną przed zimą a prace będą trwały jeszcze ze 2 lata tak jak jest na A1 w … Czytaj całość

15-06-2020

as132Tusk nigdy by nie zbudowal autostrady na wschód od Warszawy. Czekali tylko na wygaśnięcie pozwolenia środowiskowego aby ją uwalić.

Rozwiń komentarze (15)