Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Autostrada A2. GDDKiA podaje terminy zakończenia budowy dwóch odcinków

15
Podziel się:

Choć prace przy autostradzie A2 miały się zakończyć w lipcu, to jednak nie udało się uniknąć dwumiesięcznego opóźnienia, o czym informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Kierowcy już wkrótce skorzystają z części odcinków A2 (zdjęcie ilustracyjne).
Kierowcy już wkrótce skorzystają z części odcinków A2 (zdjęcie ilustracyjne). (Domena publiczna)

Chodzi o odcinek autostrady A2 od węzła Lubelska (pod Warszawą) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Do lipca tego roku miał on już zostać zakończony i otwarty dla kierowców. Jednak już pod koniec kwietnia wykonawca - firma Polaqua - zwróciła się z prośbą o dodatkowe miesiące na zakończenie prac.

- Zgodnie z zawartymi aneksami do umów, termin zakończenia A2 Lubelska-Konik to połowa sierpnia 2020 roku natomiast A2 Konik - obwodnica Mińska Mazowieckiego koniec lipca 2020 roku - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA, w rozmowie z portalem naszemiasto.pl.

"Rzeczpospolita" natomiast dodaje, że z autostrady A2 na wskazanych odcinkach, kierowcy skorzystają najpewniej we wrześniu. Wspomniane dwa odcinki mają łączną długość 14,6 km. Droga od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) ma 5,6 km, natomiast od węzła Konik (bez węzła) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego - 9 km.

Według danych, udzielonych przez wykonawcę, pierwszy odcinkem jest ukończony w 85 proc., zaś drugi - w 79 proc. Na budowę wskazanych odcinków A2 GDDKiA przeznaczyła 815 mln złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Kapiszi
4 lata temu
Nie kto inny tylko D. Tusk podjął decyzję i zabezpieczył pieniądze na budowę południowej obwadnicy W-wy. Ale takie inteligente głowy po szkole podstawowej jak wyznawcy PiS tego nie wiedzą i nigdy nie będą wiedzeć. PiS przez 5 lat nie zbudowali nawet 1 kilometra autostrady i nie potrafił przez 5 lat dokończyć tkz.esek których budowy rozpoczęła koalicja PO- PSL. S-3 ,S-5 ,S-6 ,S-7, czy S -17. No to ja się pytam co robił przez ten okres czasu minister Sdamczy i rząd PiS.
grand
4 lata temu
Budowa A2 : w.Lubelska-Konik-pocz. Obw. Mińska Maz. to aktualnie najważniejszy odcinek drogi szybkiego ruchu k/W-wy. Ale dopiero zakonczenie węzła Lubelska: [A2/S2/S17] rozwiąże problem przejezdności w kierunku wschodnim (Siedlce- Kukuryki (PL/BY )i południowo-wschodnim( Lublin-Dorohusk i Hrebenne (PL/UA). Dlatego wątpliwe może być oddanie ww. odcinków k/W-wy do końca 2020r.
Zu
4 lata temu
Czyżby w miesiącach od stycznia do maja w Polsce były jakieś anomalna pogodowe że termin otwarcia musi być przesunięty o iles miesięcy może dowiemy się co jest tego powodem dziennikarz może się trochę bardziej się przyłożył
ab
4 lata temu
a2 miała być gotowa na 19 lipca 1980 r.
Gosia
4 lata temu
Ważne by jak najszybciej oddali fragment pomiędzy Konik a Mińskiem, ważniejszy fragment, bo i tak autostradą do Warszawy dojedziemy już za PO, bo PIS tak szybko buduję...