Notowania

Autostrada A2 w rozbudowie. Prace właśnie ruszyły, a kierowców czekają utrudnienia

To pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Autostradowa obwodnica Poznania ma zyskać trzeci pas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDiK)
Kierowców w Wielkopolsce czekają trudne miesiące (Fot: GDDiKA)

- Zdajemy sobie sprawę, że najbliższe miesiące będą trudnym czasem dla wszystkich kierowców, ale jeszcze nikt nigdy w Polsce nie podejmował tak dużego wyzwania, jakim jest rozbudowa działającej autostradowej obwodnicy miasta – przyznała Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Autostrada Wielkopolska SA.

Prace związane z dobudową trzeciego pasa na 16 kilometrowym odcinku autostrady A2 w Poznaniu rozpoczynają się w poniedziałek 18 marca – informuje GDDKiA. Potrwają do połowy 2020 roku i będą realizowane etapowo.

Na liczącym 16 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny wybudowany zostanie trzeci pas ruchu w każdym kierunku. Zmodernizowana ma zostać nawierzchnia, wymienione bariery ochronne i całe oświetlenie oraz wybudowane nowe i rozbudowane istniejące ekrany akustyczne wzdłuż całej trasy. Jak informuje operator autostrady, ekrany mają potroić swoją powierzchnię, czym zapewnić lepszą ochronę mieszkańcom Poznania.

Dodatkowo na 27-kilometrowym odcinku pomiędzy Nagradowicami i Gołuskami powstanie 10 tablic zmiennej treści na bieżąco informujące kierowców o sytuacji na drodze.

Operator A2 planuje zakończyć prace nawierzchniowe, wymianę barier i oświetlenia, o pół roku wcześniej, niż pierwotnie zakładano, czyli do końca 2019 roku.

Obejrzyj: Droga jest od pół roku. Ale zamknięta

- Prace drogowe będą realizowane tak, aby ruch odbywał się w miarę możliwości płynnie na 2 pasach w każdym kierunku. Pozostałe prace związane z rozbudową i budową ekranów akustycznych oraz budową 10 tablic zmiennej treści ukończone zostaną w połowie 2020 roku. Należy pamiętać, że inwestycja będzie realizowana w znacznie szerszym zakresie niż przewiduje to umowa koncesyjna. Dlatego mamy nadzieję, że pogoda ułatwi prace drogowcom, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by zrobić to jak najlepiej i przede wszystkim zgodnie z planem – zapewnia Zofia Kwiatkowska.

Autostrada A2 jest głównym międzynarodowym ciągiem komunikacyjnym łączącym wschodnią i zachodnią Polskę. Obwodnicą przejeżdża dziennie około 65 tysięcy pojazdów co oznacza, że rocznie korzysta z niej blisko 23 mln kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

8oci co dali koncesje na zyski kulczykowi powinni zgnić w pierdlu. Chory system zamyka ludzi za niewinność a gigantyczni złodzieje są prezesami i … Czytaj całość

18-03-2019

RychuW tytule powinno być "szersza" a nie "dłuższa". To duża różnica.

18-03-2019

ToldekMi się widzi że A2 będzie szersza a nie dłuższa

Rozwiń komentarze (37)