Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

"Autostrada przez Mazury". Kiedy pojedziemy trasą S16? "Musi powstać"

- Nie może być tak, że tak duży region nie będzie miał drogi ekspresowej i Mazury będą rozjeżdżane przez samochody – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak dodaje gość programu "Money. To się liczy", trasa będzie zbudowana, a trzy warianty jej środkowego odcinka – tego najbardziej kontrowersyjnego – zostaną poddane dyskusji. Trasa ekspresowa S16 ma połączyć Olsztyn z Białymstokiem. Inwestycję zapowiedziano w 2015 roku, ale dopiero teraz ruszy budowa pierwszego etapu. Nadal nie jest pewne, jaki ostatecznie przebieg będzie miał środkowy odcinek S16. Powstały trzy warianty. Dwa pierwsze są zbliżone do obecnej lokalizacji starej drogi krajowej 16. Trzeci zakłada budowę drogi bardziej na północ od szesnastki. W tym przypadku miałyby powstać most w północnej części jeziora Tałty i nad jeziorem Juksty.

KOMENTARZE
(131)
max
4 lata temu
Ta droga to klucz do sukcesu gospodarczego północno-wschodniej Polski . Patrzenie tylko przez pryzmat komarów muchówek i bagna przesłania istotę i nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska. Konieczny jest rozwój kraju a nie petryfikacja skansenów . Z resztą te skanseny w geologicznej skali czasu i tak nie przetrwają albowiem poziom oceanu podniesie się o jakieś 60 - 80 m i mazury staną się płytkim morzem jak drzewiej było. Żeby nie było : poziom oceanu wzrasta od 20 tysięcy lat a człowiek nie ma nic z tym wspólnego bo albowiem ludzka emisja energii do srodowiska ze wszystkich obszarów w tym z gazów i hodowli jest na poziomie 0,3 W/m2 powierzchni Ziemi a naturalne fluktuacje dochodzą do ok. 1000 W/m2 bo taka jest różnica w pochłanianiu energii słonecznej miedzy sniegiem a tonią wodną. Jak się zaczeło topić 20 tys lat temu to topić się będzie nadal i to coraz szybciej a człowiek ma na to wpływ na poziomie jedynie błędu statystycznego obliczeń. Klimat zmienny jest bo taką ma naturę i w ostatnim megaglacjale zmiany te następują co 50 -60 tysięcy lat.
Gajowy
4 lata temu
Jeszcze nie wiedzą jak poprowadzą drogę ale już budują.
Dziadek
4 lata temu
Rząd powinien wybrać najmniej szkodliwą wersję i olać wszystkich przciwników.
Marcus
4 lata temu
zabka wazna i komary a ludzie mysla o jednym co ja bede mial z tego.....
wilga
4 lata temu
Jesli teraz wrocimy do takiego samego modelu gospodarki jak przed wirusem korona czyli wycinania, asfaltowania, betonowaniea i co z tym sie wiaze zasmiecania to nastepna epidemia bedzie duzo duzo gorsza,
...
Następna strona