Notowania

Autostradowa obwodnica Częstochowy. GDDKiA znów szuka wykonawcy

Jeszcze w tym tygodniu zaprosimy do negacji potencjalnego wykonawcę prac wykończeniowych na odcinku autostrady A1 pod Częstochową - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umowa ma być podpisana już w tym miesiącu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Węzeł Rząsawa na A1

"Umowa będzie w szczególności obejmowała wyposażenie autostrady w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również oświetlenie dróg i budowę ekranów akustycznych" - informują drogowcy. Autostradowa obwodnica Częstochowy nie ma szczęścia. W kwietniu GDDKiA rozwiązała kontrakt z budującą drogę włoską firmą Salini. Ostatnio drogowcy ogłosili przetarg na dokończenie prac, ale nie było chętnych.

Problemy z dokończeniem budowy autostradowej obwodnicy Częstochowy. Nie ma komu budować
Fatalna wiadomość ws. autostrady A1. GDDKiA nie dostała żadnej oferty

Jak wskazuje GDDKiA, obecnie na budowie trwa profilowanie i humusowanie skarp. Wykonywane są roboty ziemne: wykopy i nasypy, również na drogach poprzecznych. Rozebrano niespełniające wymagań technicznych i kontraktowych warstwy podbudowy z kruszywa i warstwy technologicznej. Jednocześnie tam, gdzie jest już to możliwe, wykonywane są podbudowy: warstwy technologicznej z dwóch niezależnych mieszalników, oraz podbudowy z kruszywa łamanego. Układana jest również podbudowa z chudego betonu i nawierzchnia z betonu cementowego.

102 km A1 wciąż są w budowie.
A1 łączona w całość. Będzie miała ok. 580 km długości

Obejrzyj też: Opóźnienia w budowie dróg. Minister wskazuje na Włochów

Od początku sierpnia dostępny dla kierowców jest fragment A1 od węzła Częstochowa Południe do węzła Pyrzowice. Wówczas, podczas otwarcia drogi, premier Mateusz Morawiecki obiecał, że droga będzie oddana w tym roku.

Przebiegająca przez środek Polski autostrada A1 w sumie będzie miała około 580 km długości i połączy Gdańsk z granicą z Czechami w Gorzyczkach. Obecnie gotowych jest niecałe 480 km z czego 152 km to odcinek koncesyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

tadekbrawo dojna! tak ujadali, że poprzednicy drogo budowali a za ich władzy firmy nie chcą budować i ponosić strat, ba - nawet schodzą z prawie … Czytaj całość

11-09-2019

DarekCzemu nie mogą znaleźć wykonawcy - bo nie zauważyli że ceny pracy za rządów PiS skoczyły o 40%? , a jak podniosą w przyszłym roku pensję minimalną to … Czytaj całość

11-09-2019

ZwykłyNie mam już siły.. jeżdżę przez Częstochowe do pracy ci mam już dość, czemu w Polsce nic nie może się normalnie odbywać

Rozwiń komentarze (25)