Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fatalna wiadomość ws. autostrady A1. GDDKiA nie dostała żadnej oferty

W przetargu na dokończenie prac, które miały zapewnić jeszcze w tym roku przejezdność autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1, nie wpłynęła ani jedna oferta od firm budowlanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Problemy z dokończeniem budowy autostradowej obwodnicy Częstochowy. Nie ma komu budować (Fot: GDDKiA)

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie zgłosiła się żadna firma, która zechciałaby dokończyć budowę autostradowej obwodnic Częstochowy wzdłuż trasy A1. Dyrekcja zapowiada kolejny przetarg, z tym samym terminem wykonania prac.

"Z powodu braku ofert, unieważniliśmy przetarg na kontynuację robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia w zakresie oddania do ruchu ciągu głównego autostrady. Dlatego niezwłocznie podejmiemy działania mające na celu uruchomienie kolejnego postępowania, w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wyłonienia wykonawcy na realizację tych robót. Termin wykonania pozostaje niezmienny - 15 grudnia br." - podał katowicki oddział GDDKiA w komunikacie.

Zaznaczono w nim, że "aktualnie prace wykonywane są na pełnym froncie, we wszystkich asortymentach". Budowa obwodnicy Częstochowy znacznie się opóźnia, po tym, jak wiosną Dyrekcja musiała zerwać kontrakt z poprzednim wykonawcą. Teraz trwają tzw. prace zabezpieczające. "Kolejnym krokiem do udostępnienia kierowcom jeszcze w tym roku tego fragmentu autostrady A1 jest realizacja prac niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, których to nie obejmuje zakres robót zabezpieczających" - napisano.

Jak przypomina PAP, drożność autostradowej obwodnicy Częstochowy jest kluczowa dla skierowania tam ruchu z częstochowskiego odcinka DK1, którą obecnie odbywa się główny ruch tranzytowy w osi północ-południe. Wkrótce rozpocznie się bowiem remont przebiegającej przez miasto "jedynki".

Obejrzyj: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi samorządowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, a1, obwodnica Częstochowy, gddkia, przetarg, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2019

jupolityka płatności VAT, polityka rozliczanie umów budowlanych oraz masowa emigracja polskich pracowników daje pierwsze efekty. Doprowadzenie … Czytaj całość

07-09-2019

katkiedy wreszcie PiS odda jakiś kawałek autostrady?????? 4 lata i nic

07-09-2019

krytyk 15Mieszkam w Blachowni , 600 m od budowanej autostrady . Czarna rozpacz mnie ogarnia jak widzę rozmywane przez deszcz nasypy. Nie zdążyli posiać trawy i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (274)