Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Nowe drogi w Polsce. Jest zielone światło dla dwóch odcinków S7

53
Podziel się:

Wojewoda Mazowiecki wydał kolejne decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - chwali się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Tym razem dotyczą one dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki i Pieńki - Płońsk.

Jest zielone światło dla dwóch odcinków S7
Jest zielone światło dla dwóch odcinków S7 (GDDKiA)
bEEjUupx

Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że jeszcze we wrześniu przekażemy wykonawcy plac budowy i będą mogły rozpocząć się prace budowlane.

Budowa obejmie dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km - Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, na które zostały już podpisane umowy na realizację.

Inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska.

bEEjUupz
Zobacz także: Obejrzyj też: Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł.

bEEjUupF

Na obu zadaniach wykonawca zadeklarował 34-miesięczny okres wykonania robót oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to II kwartał 2021 r.

Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

bEEjUupG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEjUuqa
KOMENTARZE
(53)
Pablo
2 lata temu
Głębocką budują 3 lata !!!!!!! Brawo ! Dobry wybór
wolkar
2 lata temu
A kiedy powstanie eska omijająca łajdacki odcinek A4 pomiędzy Krakowem, a Katowicami?!
AA
2 lata temu
My mieszkańcy Polski bardzo się cieszymy że Warszawiacy będą mieli kolejną super drogę.
bEEjUuqb
aa
2 lata temu
Warszawka robi sobie dobrze,
Klick
2 lata temu
PIS ze swojej inicjatywy przez 4 lata wybudował 5,4 km autostrady.. Wszystkie skończone i niektóre nadal trwające budowy zostały zapoczątkowane przez PO-PSL.
...
Następna strona