Notowania

Nowe drogi w Polsce. Jest zielone światło dla dwóch odcinków S7

Wojewoda Mazowiecki wydał kolejne decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - chwali się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Tym razem dotyczą one dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki i Pieńki - Płońsk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Jest zielone światło dla dwóch odcinków S7

Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że jeszcze we wrześniu przekażemy wykonawcy plac budowy i będą mogły rozpocząć się prace budowlane.

Budowa obejmie dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km - Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, na które zostały już podpisane umowy na realizację.

Inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska.

Obejrzyj też: Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł.

Na obu zadaniach wykonawca zadeklarował 34-miesięczny okres wykonania robót oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to II kwartał 2021 r.

Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: droga, nowe drogi w polsce, audi s7, ekspresówki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2019

MasakratorWow 35,7 KM a wybudują za 10 lat może.

04-09-2019

JanekPo dwa pasy przy Warszawie? Chyba to jest nieporozumienie

04-09-2019

DUNPONOWNE MARZENIA PISS ?????? DLUGO A POTEM WCALE !!!!WASZ CZAS PROPAGANDY I KLAMSTWA SIE KONCZY !!!!!

Rozwiń komentarze (53)