Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Budowa dróg. Trasa S5 w Wielkopolsce będzie dokończona. GDDKiA zawarła umowę

8
Podziel się:

Droga ekspresowa S5 Poznań-Wronczyn będzie dokończona. GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Colas Polska. Pierwotnie ten odcinek miał być ukończony blisko 2 lata temu.

Trasa miała być ukończona niemal 2 lata temu
Trasa miała być ukończona niemal 2 lata temu (Fotolia)
bEKtAZTV

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) chce dokończyć i udostępnić w IV kwartale br. dwie jezdnie 16-kilometrowego odcinka S5 w standardzie drogi ekspresowej.

Zadaniem Colas Polska będzie dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo. Wartość umowy sięga 3,2 mln zł – informuje PAP.

bEKtAZTX

Druga umowa obejmuje wykonanie robót drogowych dla połączenia dwóch odcinków drogi S5: Poznań - Wronczyn i Wronczyn - Kościan. Wartość umowy to ponad 4,2 mln zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Udrożnienie zablokowanej drogi. Służby wiedzą lepiej, czy masz czekać w korku czy jechać objazdem

Pierwotnie odcinek S5 między Poznaniem a Wronczynem miał być gotowy w listopadzie 2017 r. Termin ukończenia inwestycji kilkukrotnie przesuwano. Pod koniec ub. roku udostępniono kierowcom lewą jezdnię; możliwy jest przejazd po jednym pasie w każdą stronę.

bEKtAZUd

W czerwcu GDDKiA odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą 16-kilometrowego odcinka - konsorcjum, któremu przewodziła firma Toto Costruzioni Generali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKtAZUy
KOMENTARZE
(8)
Najdoższe dro...
2 lata temu
Brawo. PiS odnosi takie sukcesy w budowie dróg że powiedzieć że Polska w ruinie to nic nie powiedzieć. Ale jak się rozdaje pieniądze bezrozumnie to brakuje ich na budowę dróg. W pierwszym okresie 500 + to właśnie stąd była kasa i z zerwanego kontraktu na Caracale. (12,5 miliarda złotych). Jednak widmo utraty pieniędzy z UE na budowę dróg wyleczyło już PiS z odwoływania przetargów i ogłaszania nowych. Teraz będą płacić ile tylko zarzyczy sobie wykonawca bojąc się utraty kasy zUE. Tylko że kilometr budowy esek i autostrad to już absolutny rekord świata. Ciekawe kiedy się tym zajmie prokuratura i to na masową skalę jako ewidentny przykład niegospodarności. A tak krykowali PO i PSL a dami nic nie zbudowali. Wszystko co teraz jest oddawane do użytku to inwestycje PO i PSL. Za cztery lata nie zbudowali nawet kilometra autostrady. Wstyd i hańba.
Marcel
2 lata temu
Jestem ciekaw czy ktoś będzie rozliczony z faktu że droga nie została oddana w terminie, czy raczej media odtrabią wielki sukces a odpowiednie osoby przyznają sobie wysokie premie, które w końcu im się należały, bo droga, choć kilka lat po terminie, ale będzie oddana do użytku. To jest żenujące ale tak wygląda nasza rzeczywistość, jakby ktoś z założenia był skazany na sukces, premia pewna mimo oczywistej porażki.
Mike
2 lata temu
Male sprostowanie. Ta droga pierwotnie miała być gotowa na Euro 2012
bEKtAZUz
Jan
2 lata temu
Kasa na te drogi jest z UE! Problem z budową polega tylko na przekrętach przez których ona przechodzi!
k4kr
2 lata temu
niestety włoskie firmy już nie raz nas zawiodły :(