Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa drogi S5. Najdłuższy i najdroższy odcinek na finiszu

14
Podziel się:

Pierwotnie miał być gotowy 12 sierpnia, ale prace przedłużą się do jesieni. Rzecznik GDDKiA przekonuje, że inwestycja warta 425 mln zł jest na ukończeniu.

Prace na odcinku S5 są zaawansowane.
Prace na odcinku S5 są zaawansowane. (Fotolia, RAW)
bEKyLRaZ

- Termin do końca października jest obowiązujący - zapewnia Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik cytowany przez Gazetę Wyborczą wskazuje, że w 85 proc. odcinek drogi ekspresowej S5 między Jaroszewem w Kujawsko-Pomorskiem a granicą z Wielkopolską jest już gotowy.

To najważniejszy odcinek budowanej ekspresówki. Jest najdłuższy - liczy ponad 25 km ze 128-kilometrowej trasy. Za realizację kontraktu Mirbud i Kobylarnia zainkasują blisko 425 mln zł.

bEKyLRbb

Na niektórych fragmentach stawiane jest już oznakowanie, montowane są barierki i ekrany akustyczne.

Zobacz także: Udrożnienie zablokowanej drogi. Służby wiedzą lepiej, czy masz czekać w korku czy jechać objazdem

Na ukończenie całej drogi S5 trzeba będzie jeszcze poczekać. Na poszczególnych odcinkach są większe i mniejsze problemy. Dodatkowo na przetargi czekają trzy odcinki, z których GDDKiA wyrzuciła jednego z wykonawców. Ich realizację szacuje się dopiero na 2021 rok.

bEKyLRbh

Droga S5 jest wśród kilku ekspresówek, co do których GDDKiA ma do końca 2019 roku ogłosić przetargi. Dotyczą inwestycji na S5, S7, S61, S19 i S16. To na tych drogach ma być realizowane 11 zadań, dzięki którym przybędzie nam 250 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKyLRbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
mario
2 lata temu
dlaczego S11 z Katowic do Koszlina i droga S5 z Wroclawia do Bydgoszczy krzyzuja sie w Poznaniu?No bo z Katowic ze wschodniego poludnia kieruje sie na polnocny zachod a z Wroclawia -poludniowy zachod kieruje sie na poludniowy wschod? nie mozna by tych drog wyprostowac? i zmieniec numeracje?
sk 48
2 lata temu
A 10-tka tylko do Torunia, czyli do O. Tadzia, a dalej do Bydgoszczy pozostanie wąską drogą śmierci. Może lepiej przenieść stolicę do Torunia, bo i tak cały ośrodek decyzyjny tam się mieści.
Marina
2 lata temu
A co dalej z S3?
bEKyLRbD
Z bombofca
2 lata temu
Taaaa, dawaj, dawaj, koncz przed wyborami szybko, bedzie jak na A1 od Czestochowy jego ekscelencja otworzyl nowy odcinek pare dni temu, ale im sie czasoprzestrzen zakrzywila i asfalt wyglada jak fale Dunaju, wiec od razu wystawili ograniczenia do 100, zeby kufzie sobie zawieszenia nie pourywali
Gorszy Sort
2 lata temu
Oddadzą przed wyborami. Potem się zamknie i będzie remont. W PRL też tak było