Notowania

Bachleda-Curuś najbogatszy ród Podhala. Ich majątek to 856 mln zł

Prowadzą hotele i budują ekskluzywne mieszkania. Głową rodu jest Adam Bachleda-Curuś. To on stworzył spółkę Bachleda Grupa Inwestycyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Adam Bachleda-Curus, twórca potęgi rodzinnego biznesu był burmistrzem Zakopanego w latach 1995-2001. (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Rodzina Bachledów-Curuś znalazła się wśród 20 najbogatszych rodzin rankingu tygodnika "Wprost". Z majątkiem szacowanym na 856 mln zł podhalański ród zajął 17 pozycję.

Jego senior Adam Bachleda-Curuś wraz z synami – Andrzejem, Albertem i Antonim - zarządza Grupą Bachleda, spółką zajmującą się głównie nieruchomościami.
Prywatnie Adam Bachleda-Curuś jest również stryjem popularnej polskiej aktorki Alicji Bachledy-Curuś.

Rodzinna firma Bachleda Grupa Inwestycyjna prowadzi od lat działalność hotelarską. Zarządza m.in. hotelem Mercure Kasprowy Zakopane, czy też MGallery by Sofitle Bachleda Luxury Hotel w Krakowie.

Jak wskazuje "Wprost", rodzina jest w posiadaniu ponad stu nieruchomości na świecie. Stworzyła również markę ekskluzywnych ubrań CH Carolina Herrera. Spółka wynajmuje też eleganckie butiki w centrum handlowym Fashion Street Krupówki 29.

Obejrzyj: Prezes Techlandu o debiucie na liście najbogatszych

Rodzina zajmuje się również deweloperką. Buduje i sprzedaje ekskluzywne kompleksy mieszkalne ze spa.

Przez lata Adam Bachleda-Curuś był również czynnym samorządowcem piastując urząd burmistrza Zakopanego w latach 1995-2001.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2019

Lechua zanim został burmistrzem Zakopanego, jaki był majątek tego rodu?

08-07-2019

poliptakich jest bardzo dużo, jest to złodziejstwo w najczystszej formie, kupić majątek narodowy za 1 złoty-symboliczny. Były to przedsiębiorstwa na które … Czytaj całość

08-07-2019

ntA kiedyś hotel Kasprowy należał do państwa polskiego i za jego pieniądze został zbudowany.

Rozwiń komentarze (97)