Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Bałagan u regulatora energetyki. Wśród zarzutów: błędy przy planowaniu budżetu

50
Podziel się:

W okresie gwałtownych podwyżek prądu, gazu i paliw kancelaria premiera stwierdziła liczne błędy w zarządzaniu instytucją zajmującą się tymi obszarami. Miała ona niewłaściwie planować swój budżet i dysponować kadrami – informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Bałagan u regulatora energetyki. Wśród zarzutów: błędy przy planowaniu budżetu
"Wszystkie zalecenia sformułowane po kontroli KPRM są przez urząd realizowane bądź zaplanowane do realizacji" - zapewnia URE (pixabay.com)
bFeynELF

"Kierownictwo urzędu nie posiadało efektywnych narzędzi do oceny zdolności instytucjonalnej jednostki, a podejmowane działania nie stanowiły skutecznego wsparcia do zarządzania potrzebami URE" – to fragment, cytowanego przez "Rz", wystąpienia po kontroli, którą kancelaria premiera przeprowadziła w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Zarządzanie w URE: lista błędów

Prezesem tej instytucji, jak przypomina gazeta, jest od 2019 roku Rafał Gawin, powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego, a jej decyzje mają wpływ na portfele wszystkich Polaków.

"Rz" wskazała, że to, jak wygląda zarządzanie URE, kancelaria premiera sprawdziła w ramach kontroli planowej. Była poświęcona niektórym aspektom funkcjonowania urzędu w latach 2018–2020, a konkretnie strukturze organizacyjnej, zasobom ludzkim i umowom cywilnoprawnym. I we wszystkich tych obszarach stwierdzono błędy, które zawarto na ponad 30 stronach wystąpienia.

bFeynELH
Zobacz także: Ceny prądu w Polsce. Gdyby nie regulacje, byłoby jeszcze drożej

URE zapewnia jednak, że stara się już wyeliminować problemy. "Wszystkie zalecenia sformułowane po kontroli KPRM są przez urząd realizowane bądź zaplanowane do realizacji" – wyjaśnia "Rzeczpospolitej".

Szkolenia dla 30 proc. pracowników

I dodaje, że jeszcze przed zakończeniem kontroli podjęto "działania, które wpisują się w wypełnienie zaleceń pokontrolnych", np. uruchomiono "Akademię Wiedzy URE", czyli cykl zdalnych szkoleń, w których uczestniczy 30 proc. pracowników urzędu.

bFeynELN

"Prezes URE poinformował KPRM o podjętych i zaplanowanych działaniach w celu realizacji zaleceń pokontrolnych, szczegółowo odnosząc się do zaleceń pokontrolnych i wskazując na obszary i procedury, które przyczynią się do usprawnienia funkcjonowania jednostki" – potwierdza gazecie Centrum Informacyjne Rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeynEMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
anja
2 miesiące temu
Dyletanci z nadania PiS tak właśnie urządzają nam kraj .
zcx
2 miesiące temu
Nikt nie ustala budżetu. Jest ogólna pula i rządzenie z dnia na dzień. a jak się kończy kasa to podnosi się podatki i zaciąga kredyty.
3rv24
2 miesiące temu
jak konie z janowa
bFeynEMj
znawca
2 miesiące temu
dla pisowców podwójne ceny!!!
dcc
2 miesiące temu
U nas regulowali ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Dlaczego nierentowne kopalnie sa utrzymywane przez resztę społeczeństwa?. Jak komuś biznes nie idzie, to nikt mu nie pomaga. U nas rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, połączyli kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80. Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.
...
Następna strona