Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Baltic Pipe startuje. Steinhoff: gratuluję rządowi, Polska zrobiła wszystko, by odciąć się od Rosji

- Otwarcie Baltic Pipe to wielki dzień, gratuluję rządowi - powiedział w programie "Newsroom” WP Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. – Projekt ruszył w czasach rządu Jerzego Buzka, podpisaliśmy umowy z Danią i Norwegią. Od tamtego czasu minęło 20 lat. Polska straciła kilkanaście miliardów dolarów w wyniku braku alternatywy dla rosyjskiego surowca. Rząd Leszka Millera projektu nie kontynuował. Dziś w końcu Baltic Pipe otwieramy, gratuluję ministrowi Piotrowi Naimskiemu, który został zdymisjonowany. To samo stało się z Piotrem Woźniakiem, prezesem PGNiG, który odegrał ogromną rolę w procesie dywersyfikacji dostaw gazu. Mam nadzieję, że rurociąg Baltic Pipe będzie wypełniony gazem, że będziemy w dalszym ciągu rozbudowywać terminal w Świnoujściu. Mamy w planie budowę pływającego terminala w Gdańsku, korzystamy z terminala litewskiego. Polska wykonała wszelkie operacje konieczne, by uniezależnić się od gazu z Rosji. Zaznaczę jednak, bo tu się różnię w...
rozwiń
0
0
112
Podziel się
Komentarze (112)
zobacz więcej komentarzy (112)
KOMENTARZE
(112)
oglądałem
2 miesiące temu
z nim wywiad...to jedyny rzeczowy,nie siejący agresji polityk/specjalista ,,tamtych minionych czasów,,
Harry
2 miesiące temu
"Baltic Pipe startuje. Steinhoff: gratuluję rządowi" --- zapomniał pewno o możliwości wybuchu i na tym rurociągu,bo niby jak Rosjanie niszczą swoje,bóg wie tylko po co (bo wystarczyłoby zakręcić tylko kurki gazowe) ,dlaczego nie mieliby niszczyć nie swoich ??
wróg publiczn...
2 miesiące temu
To w końcu ktoś powie ile nas ten gaz kosztuje?
tymek
2 miesiące temu
Czy nie mozna by było sprowadzać gaz nowym kanałem na Mierzeji ? To by miało sens - jest dość szeroki mozna przepompowac kupe gazu !! To tylko taka moja sugestia ! Pan pomysli Panie Premierze !
Sławomir 55
2 miesiące temu
Nie tylko rząd Leszka M. ale Donalda T. olal sprawę z tym Balticpipka i dlatego powinni być postawieni przed trybunał.
...
Następna strona