Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Baltic Pipe startuje. "Zapełnienie gazem zapewnione w perspektywie kilku miesięcy"

- Baltic Pipe jest niezwykle ważny z punktu widzenia wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego państwa - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Szymon Kardaś, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. – Przepustowość jest dobrze zaplanowana, tak, aby zrezygnować z importu gazu z kierunku wschodniego. Gdyby do tego otwarcia zostały dołożone inne działania: rozbudowa terminalu w Świnoujściu, rewers na kierunku zachodnim, budowa terminalu pływającego w Gdańsku, czyli szeroki plan dywersyfikacji dostaw gazu, moglibyśmy mówić o pełnym uniezależnieniu. Jeśli chodzi o najbliższe miesiące i przyszły rok, zapełnienie gazem Baltic Pipe jest zapewnione. W horyzoncie najbliższych miesięcy nie ma większych powodów do niepokoju - ocenił.

0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
KOMENTARZE
(10)
kp_
2 miesiące temu
co rusz, to słyszę: to za kilka miesięcy, tamto za kilka miesięcy, etc. czy któreś kilka miesięcy już minęło i zakończyło się prognozowanym sukcesem? kp
Mój nick
2 miesiące temu
Kilku miesięcy. Czyli nawozów teraz nie produkujemy i marzniemy.
antek
2 miesiące temu
Jak dziwnie zmieniła się narracja w tej sprawie o 180 stopni, to najbardziej cieszy. Czas najwyższy aby media polsko-języczne były również polskie.
Kubuś
2 miesiące temu
Rury leżą osobno na ziemi. Gmina Puławy. Dla chętnych zdjęcia. Za rok może coś popłynie do azotów.
Yogibaboo
2 miesiące temu
Ale cenzura. Prawda was boli