Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Banaś szuka haków na Ziobrę. NIK ostrzega, CBA nie reaguje

74
Podziel się:

NIK informuje o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. CBA na doniesienia jednak nie reaguje. Szef Biura odpowiada przy okazji Banasiowi na pismo, w którym NIK doniósł o wykryciu "mechanizmów korupcjogennych" w zarządzanym przez ministra sprawiedliwości funduszu.

Banaś szuka haków na Ziobrę. NIK ostrzega, CBA nie reaguje
To już kolejny odcinek sporu na linii Banaś - Ziobro (PAP, Agencja FORUM, Albert Zawada, Andrzej Hulimka)
bELcaXJx

Szef CBA informuje Banasia, że nie zamierza podejmować jakichkolwiek działań, ponieważ biuro "nie jest uprawnione do wypowiadania się na temat wyników działań kontrolnych NIK". "Dlatego też nie może się odnieść do prezentowanej przez Izbę ogólnej oceny funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości" - czytamy dalej.

Prezes NIK chciał, by CBA pilnie zajęło się zablokowaniem nieprawidłowości, dlatego wysłał pismo z zawiadomieniem jeszcze przed publikacją raportu.

bELcaXJz

Jak argumentuje Banaś, kontrolerzy Najwyżej Izby Kontroli natrafili na konflikty interesów w instytucjach korzystających ze wsparcia. Miało dochodzić do sytuacji, w których dysponenci środków byli jednocześnie beneficjentami funduszu.

Zobacz także: Polityk PiS zadowolony z najnowszego sondażu. "Tusk zmobilizował nasz elektorat"

"NIK wykryła liczne mechanizmy korupcjogenne, brak równego i transparentnego dostępu do finansowego wsparcia, uznaniowość w przyznawaniu pieniędzy" - czytamy w uzasadnieniu.

bELcaXJF

Przypomnijmy, że przed miesiącem CBA dokonało zatrzymania Jakuba Banasia., syna prezesa NIK i jego społecznego doradcy. Właśnie wtedy prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Mariana Banasia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELcaXKa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(74)
trfd
2 miesiące temu
wiele osób ma coś na sumieniu, albo mają dopiero zamiar łamać prawo i szykują sobie zaplecze bezkarności, bo walczą o te sądy jak o życie. Manipulacje, pomówienia, oskarżenia, haki, nagonki, ośmieszanie, wykpiwanie, zastraszanie, chamskie odzywki… Tak działa elita polityczna i władza! W polityce niby walka na idee i programy ale chodzi głównie o dobranie się do władzy („jak będziemy rządzić, to nas nie wsadzą i nam nic nie zabiorą, bo to my będziemy karać, wsadzać i zabierać”) i publicznej kasy („będzie czym dzielić między siebie”). Często w brudny sposób. W polityce (u władzy) marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie są normą. Diety w sejmie, senacie lub parlamencie europejskim, subwencje dla partii, zmiany stanowisk i odprawy, posady w urzędach i spółkach państwowych, nagrody, odprawy, służbowe wyjazdy, samochody i mieszkania itd. Zmiana rządu nam nie pomoże. Przeczytajcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna zobaczycie jak można zbudować majątek w Polsce i bezpieczeństwo finansowe
WALMAG
2 miesiące temu
Zauważyłam że jak jakiś polityk odchodzi z pisu to natychmiast mądrzeje i zaczyna mówić do rzeczy czy z tego wynika że pis to sekta otumanionych ludzi?
maciej
2 miesiące temu
Wołomin i Pruszków też się niby nie lubili...
bELcaXKb
gosc
2 miesiące temu
Brawo Panie Banas - szacunek!
Robcio
2 miesiące temu
Dzieło zpana Ziobro jest tak doniosle że współcześni nie rozumieją wielkości jednostki na którą przyszło im patrzeć a i historycy za lat pięćdziesiąt będą się zastanawiać o co tak naprawdę chodziło temu Panu. Bo nie możliwe że tylko o pieniądze a może jednak
...
Następna strona