Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Bank Pekao ma nowego wiceprezesa. Przeszedł prosto z Tauronu

74
Podziel się:

Paweł Strączyński po trzech miesiącach pełnienia funkcji prezesa w Tauronie został nowym wiceprezesem Banku Pekao - podał we wtorek bank.

Bank Pekao ma nowego wiceprezesa. Przeszedł prosto z Tauronu
Paweł Strączyński tuż przed przejściem do Pekao był krótko prezesem Tauronu (PAP, PAP/Rafał Guz)

"Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 3 sierpnia 2021 r. Rada Nadzorcza Banku, po przeprowadzeniu oceny odpowiedniości, powołała Pana Pawła Strączyńskiego w skład Zarządu Banku bieżącej wspólnej kadencji na funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku, ze skutkiem od dnia 5 sierpnia 2021 r." – czytamy we wtorkowym komunikacie banku.

Życiorys Pawła Strączyńskiego pełny jest zaskakujących zwrotów akcji. Zanim przyszedł do Banku Pekao, przez trzy miesiące był prezesem Tauronu.

Zobacz także: "Tłuste koty" PiS. Suski: Mam dwa koty, jeden jest tłusty

Sam złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, jednak związkowcy z NSZZ "Solidarność" twierdzą, że do tej decyzji swoją rękę również przyłożyli.

Jak wynika z narracji związkowców, interweniowali wręcz u wicepremiera Jacka Sasina, by ten Strączyńskiego odsunął od obowiązków - gdyż już po swojej dymisji miał obsadzać swoimi ludźmi kluczowe stanowiska w spółce.

Przed Tauronem, od lutego 2020 r. do końca marca 2021 r. Strączyński pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych PGE, a od listopada 2018 roku do lutego 2020 roku był wiceprezesem Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja (spółka z grupy PGE Energia Ciepła).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(74)
wiarus
3 lata temu
Chyba będzie odpowiedzialny za dostarczanie papieru toaletowego, z tak "bogatym" doświadczeniem w bankowości!
Stasek
3 lata temu
Makabra. Zero doświadczenia nie tylko w bankowości, ale i w sektorze finansowym. Człowiek, który bez politycznych pleców nie pracowałby w żadnej porządnej prywatnej firmie
sondor
3 lata temu
Otóż to, nie specjalista w zakresie bankowości, ba nawet nie "bankowiec" zostaje w zarządzie banku. Czego oczekiwać, zgodnie ze zwyczajem zmiany logo banku a później restrukturyzacji oczywiście kosztem "robuli bankowych" od których zależy praca banku na niezłym poziomie, ale to "swój' człowiek i "mu się należy"!!!
cynik
3 lata temu
Nauczyli się, jak kraść dalej, ale tak, żeby tego widać nie było. Bo pracę niby wolno zmieniać, i to dowolnie często. Pokazuje to jednak wyraźnie, że słowo "praca" ma się do tej sytuacji jak wół do karety, czyli nijak. Chyba, że "praca" polega na skokach z odprawy na odprawę i dokładaniu swojaków gdzie się da.
Znawca
3 lata temu
Człowiek wielu talentów
...
Następna strona