Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beata Szydło: Piątka PiS to też moje dzieło

Wicepremier Szydło zapewnia, że jest bardzo aktywna w rządzie Mateusza Morawieckiego - i pracowała m.in. przy "piątce Kaczyńskiego". A do Parlamentu Europejskiego wybiera się, by realizować "dwunastkę PiS".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Już nie tylko "piątka". Beata Szydło chce realizować "dwunastkę". (Fot: Radek Pietruszka)

- Na swoje konto przez ten rok mogę zaliczyć kolejne społeczne projekty. Te wszystkie „piątki” są poniekąd dziełem tych wszystkich osób i instytucji, które wchodzą w skład Komitetu Społecznego - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" Beata Szydło - obecnie wicepremier i szefowa tego komitetu.

Na pytanie, czy wicepremier była autorką któregoś z pomysłów z "piątki", Szydło odpowiada: projektem, w którym byliśmy wiodącą siłą, była emerytura dla mam.

- Przygotowujemy też założenia projektu strategii polityki społecznej na kolejne lata. Z myślą o kolejnej kadencji Sejmu mam nadzieję, że kolejnej kadencji Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczała była szefowa rządu.

Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

Beata Szydło startuje w wyborach do PE. Zdradziła, że w Brukseli i Strasburgu chce zajmować się realizacją "dwunastki PiS".

- To zbór najważniejszych punktów naszej polityki europejskiej. Mówimy wyraźnie, że Europa musi wrócić do swoich chrześcijańskich korzeni. Ale też ważną kwestią jest budowa tolerancji. Europa musi sobie poradzić z wyzwaniami odejścia od wartości i rzeczywistej tolerancji. Budowane jest złudne wrażenie, że obecna Unia oparta jest na tolerancji - mówi wicepremier w rozmowie z "SE".

Była premier przed wyborami dostała jednak kolejną misję od premiera: negocjowanie z nauczycielami ws. strajku. Mówi, że chce się umówić na zmiany wynagrodzeń. - To nie znaczy tylko podwyżki, ale zmiany systemu, który jest anachroniczny i skomplikowany. Jak widać nie jest też sprawiedliwy - zaznacza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2019

sikoraSzczyt hipokryzji: do EParlamentu wybiera się ta, która kazała wyrzucić flagi europejskie z urzędu

29-03-2019

Bo mi się po prostu należyProszę proszę, zapach Euro perfumeria. Już jej flaga UE nie śmierdzi.

29-03-2019

KtośDwa lata brała dwie wypłaty. Sama sobie przyznawała nagrody . To zwykła złodziejka jest.

Rozwiń komentarze (454)