Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beata Szydło: program "Mama 4+" trzeba rozszerzyć, czas na dyskusję o systemie emerytalnym

30
Podziel się:

Trzeba będzie rozpocząć dyskusję o systemie emerytalnym; moim zdaniem jest to nieuniknione, ale to będzie temat na następną kadencję rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Beata Szydło.

Beata Szydło zapowiedziała, że w PE poświęci wiele uwagi polityce senioralnej
Beata Szydło zapowiedziała, że w PE poświęci wiele uwagi polityce senioralnej (PAP, Radek Pietruszka)
bFdXFrAR

Poproszona o ocenę polityki senioralnej PiS, w tym trzynastej emerytury, poiwdziała, że to słuszna inicjatywa, która "zrobiła dużo dobrego". Na dowód swoich słów przytoczyła rozmowy z kampanii wyborczej do europarlamentu. Ludzie z regionów, w których są niskie wynagrodzenia mówili, że dzięki "trzynastce" mogą wykupić spokojnie lekarstwa, a pieniędzy starczało jeszcze na inne wydatki.

Dobrze ocenia też świadczenie dla matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci. Szydło uważa, że program ten wymaga dopracowania, bo obecnie obejmuje tylko kobiety niepracujące.

- Uważam, że mamy, które wychowały dzieci i jednocześnie pracowały, też powinny mieć jakiś dodatek albo przeliczone emerytury - powiedziała była premier.

bFdXFrAT

Obejrzyj: Pułapka 500+. "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"

Jej zdaniem wkrótce trzeba będzie rozpocząć dyskusję o systemie emerytalnym.

- Moim zdaniem jest to nieuniknione, ale to będzie temat na następną kadencję rządu Prawa i Sprawiedliwości" - stwierdziła Beata Szydło.

bFdXFrAZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdXFrBu
KOMENTARZE
(30)
Emerytom KRUS...
3 lata temu
nie należy się pomoc kwotowa przewyższająca waloryzację procentową. Żeby im dołożyć zabiera się tym co przepracowali 40-45 lat i odprowadzali ogromne podatki od dochodu i to co m-c. KRUSo oszuści płacą składki ok. 300 zł/kwartał, a żądania mają ................ Wskaźnik inflacyjny też jest zaniżany bo widzimy jak rosną ceny i to wszystkiego.
emeryt 51r
3 lata temu
Niech rząd już nie kombinuje z emeryturami i żadnych waloryzacji kwotowo-procentowych. Konstytucyjnie należy się waloryzacja procentowa wszystkich składników z kwotą wolną od podatku. Rządy zaniżają wielkość inflacji nie mówiąc o za niechanej w 2008 r. jej waloryzacji i obiecanej przez PIS 8 tys. tej kwoty. Nie wszystkim "ubogim" emerytom należy się pomoc kwotowa, a już KRUSowcom na pewno nie za to jakie płacą składki tj. ok. 300 zł/kwartał. Czynszu nie płacą, rosół biega po podwórku, schabowy kwiczy w chlewie, a i Mućka stoi w oborze. Dzieci od ojców tez nie wracają z pustymi bagażnikami i słoikami.
gość
3 lata temu
Pani Szydło. Za chwilę okaże się, ze nie trzeba pracować, bo PIS znajdzie coś co pozwoli otrzymać emeryturę bez świadczenia pracy. To, że politycy PIS nie pracują, a żyją jak milionerzy to jedno, ale miliony Polaków ciężko pracują, a Wy nimi gardzicie. Czy politycy PIS myślą, czy zabrano im ten dar.
bFdXFrBv
Szkoda czasu
3 lata temu
Szydło lepiej nie dyskutuj tylko siedź cicho w tej swoje Brukseli i nie zanieczyszczaj przestrzeni publicznej w Polsce swoimi kolejnymi pseudo intelektualnymi wypocinami
Japa
3 lata temu
A co z programem tata w knajpie plus
...
Następna strona