Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Będą duże zmiany w systemie szczepień. Premier ogłosi je jeszcze we wtorek

436
Podziel się

Będą nowe zasady organizacji systemu szczepień przeciwko COVID-19. Zmiany oraz nowy harmonogram szczepień mają zostać przedstawione podczas konferencji premiera jeszcze we wtorek.

Będą duże zmiany w systemie szczepień. Premier ogłosi je jeszcze we wtorek
Premier Mateusz Morawiecki we wtorek ma przedstawić zmiany w systemie szczepień (KPRM/Flick, Adam Guz)
bDZUdWUR

Konferencja premiera przewidywana jest około godz. 15. Będziemy ją transmitować w Wirtualnej Polsce.

- Dzisiaj w okolicach godz. 15 odbędzie się konferencja z udziałem pana premiera i wówczas zostanie przedstawiony nie tylko nowy harmonogram szczepień, ale również zmiany, które zostają wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień - powiedział w Radiu Zet Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

- Będziemy z panem premierem prezentować te zmiany, które spowodują, że system będzie prostszy, bardziej elastyczny, a w konsekwencji będzie można szczepić więcej osób i te szczepienia będą wykonywane szybciej. To wszystko jest konsekwencją tego, że od II kwartału do Polski będzie przyjeżdżało - przynajmniej zgodnie z deklaracjami producentów - o wiele więcej szczepionek - dodał.

bDZUdWUT

To może być rewolucja w systemie szczepień, o czym pisaliśmy w Wirtualnej Polsce. Jak informował dziennikarz WP Michał Wróblewski, rząd - już w kwietniu - może wprowadzić zapisy populacyjne. Najkrócej rzecz ujmując: każdego dnia szczepiony byłby inny rocznik. Od najstarszego do najmłodszego. Dzień po dniu, rocznik po roczniku. Wtedy rząd zrezygnowałby z zapisów II i III etapu Narodowego Programu Szczepień, a tempo szczepień wzrosłoby w sposób rewolucyjny.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk zapowiada rewolucyjne zmiany w szczepieniach

- Na razie są to pewne propozycje, mamy również opracowane warianty alternatywne. Wszystkie z tych propozycji muszą zostać zaakceptowane przez premiera oraz Radę Medyczną przy premierze - mówił Wirtualnej Polsce Michał Dworczyk.

bDZUdWUZ

Co więcej, do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 mieliby zostać uprawnieni m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarki, farmaceuci, fizjoterapeuci oraz studenci medycyny. Wszystko dlatego, że rząd chce rozszerzyć listę miejsc, w których będzie można się zaszczepić. I tak, za przykładem innych państw, szczepionkę będzie by było przyjąć m.in. w dużym zakładzie pracy lub w aptece.

To jednak plany. Na co zdecyduje się rząd i jakie zmiany faktycznie wprowadzi do harmonogramu szczepień, dowiemy się podczas konferencji prasowej premiera Morawieckiego i ministra Dworczyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZUdWVu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(436)
Zuza
2 miesiące temu
Gdyby była możliwość zaszczepienia się choćby jutro - zrobiłabym to. Mam nadzieję, że w końcu się uda. Ukończyłam w tym roku Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i opiekuję się osobami starszymi więc wiadomo, że to ważne.
ALEZNIEGOTYP
2 miesiące temu
Niby Morawiecki ma twarz, ale jakoby jej nie miał. Cuda? Nie to nie cuda! U PIS-owców to występuje stadnie!
Rato
2 miesiące temu
Dobrze się zastanówcie czym się szczepicie bo zapewne te szczepienia będą 2 razy w roku i pewnie nie można będzie zmieniać szczepionki. Zaczniesz od szajsu to będziesz brał szajs cały czas
bDZUdWVv
Pitupitu
2 miesiące temu
No to zaszczepia dobrowolnych do końca kwietnia i się zacznie opluwanie nieszczepionych, kary, łapanki a może wywożenie do lasu na przymusowe szczepienia
zzz
2 miesiące temu
wytłumaczcie ludziom dlaczego blokujecie używanie znanych i sprawdzonych leków (np. amantadyna) dla osób chorych, a lobbujecie za sprzedaniem nieznanego preparatu na masową skalę, w zdecydowanej większości ludziom zdrowym (bez koronawirusa). Proszę o publiczną deklarację, że nikt z rządu nie przyjął bezpośrednio lub pośrednio (np. za wynajem willi w Londynie) żadnych korzyści od firm farmaceutycznych.
...
Następna strona