Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Będą duże zmiany. Wkrótce zaszczepisz się w pracy, aptece lub szkole

49
Podziel się

Rząd chce rozszerzyć listę miejsc, w których będzie można się zaszczepić. Za przykładem innych państw, szczepionkę będzie można przyjąć m.in. w dużym zakładzie pracy lub w aptece. Jak podkreślają politycy PiS, dzięki nowym przepisom liczba punktów, w których będzie można się zaszczepić, znacząco wzrośnie, a dostępne preparaty lepiej wykorzystane.

Będą duże zmiany. Wkrótce zaszczepisz się w pracy, aptece lub szkole
(stock.adobe)
bDYMhyZh

Duże zakłady pracy będą mogły organizować u siebie akcję szczepienia pracowników. Na umówiony termin zostanie pracodawcom dostarczona odpowiednia ilość preparatów, a zakład pracy będzie musiał już sam zorganizować odpowiedni personel kwalifikujący do szczepień lub zawrzeć umowę z przychodnią – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Prawo do szczepienia pacjentów mają uzyskać również farmaceuci. Rząd wraz z posłami PiS znowelizuje ustawę Prawo farmaceutyczne, która im to umożliwi. Według "DGP" projekt ustawy ma trafić na posiedzenie Sejmu jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz także: Premier skrytykował prywatną służbę zdrowia. "To dziwne słowa. Nie na miejscu"
bDYMhyZj

Farmaceuci już przechodzą szkolenia z przeprowadzania wkłuć domięśniowych. Do programu zgłosiło się 5,5 tys. chętnych.

Jak podkreśla szef KPRM i rządowy pełnomocnik ds. szczepień, Michał Dworczyk, jeśli zaproponowane zmiany wejdą w życie na stałe, dla wielu osób i środowisk oznacza to dużą zmianę. Dotychczasowe doświadczenia państw, które takie rozwiązania wprowadziły pokazują jednak, że wpłyną one na zwiększenie się liczby szczepień przeciwko grypie.

Dziś przede wszystkim zmiany te pozwolą na zwiększenie liczby punktów szczepień na koronawirusa. Jest ich w całym kraju 6 tys., a aptek – 12 tys. Pracuje w nich 27 tys. farmaceutów.

bDYMhyZp

Marek Tomków, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, deklaruje, że farmaceuci są na nowe obowiązki gotowi. Co piąty przeszedł szkolenie z zakresu podawania szczepionki domięśniowo i ma wiedzę na temat zapobiegania reakcjom anafilaktycznym. Poza tym, w razie wstrząsu alergicznego, adrenalina jest dostępna w każdej aptece.

Poza aptekami szczepionkę będzie można przyjąć również w punkcie wyznaczonym przez lokalny samorząd. Może być to np. szkoła.

bDYMhyZq

Jak informuje "DGP", rządowi zależy by nowe prawo weszło w życie jak najszybciej, tj. przed planowaną dużą dostawą szczepionek do Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYMhyZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Gosc
miesiąc temu
Jak najbardziej Apteki sie nadaja sa to ludzie ktorzy sie znaja i kompetentni.Wystarczy do zakladu pielegniarke zeby wyszczepic wszystkich mniej zamieszania.
malek
miesiąc temu
Można nawet zaproponować akcję "pacjencie, zaszczep się sam". Ale wobec braku szczepionek, chyba trzeba będzie użyć wody święconej.
Złotopis
miesiąc temu
Nieudaczniki żyją wyraźnie w innym świecie. Rozwiązują "problemy", które nie istnieją a są przez nich wymyślane a następnie "rozwiązywane" aby sprawić wrażenie "działania". Dla przypomnienia... w tej chwili nie ma tematu "niewydolności" punktów szczepień. Problemem jest BRAK SZCZEPIONEK i tym powinny się zająć rządzące miernoty.
bDYMhyZL
Poprzednia ep...
miesiąc temu
Pamiętacie poprzednia epidemie świńskiej grypy, była całkiem niedawno. Sytuacja b podobna, warunkowo dopusZczone szczepionki jako jedyny ratunek...coz były "powikłania" u całkiem sporej liczby osób i szczepionki od razu zostały wycofane i cudownie zakończyła się cała epidemia. Teraz jest dokładnie tak samo, producent również nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swój produkt więc...jeśli zaszczepia z się w aptece, szkole, pracy...i będziesz miał jakieś powikłania to idź po odszkodowanie do szkoły apteki zakładu pracy... proste
Jjj
miesiąc temu
Czy wy jesteście normalni? Chyba nie. Śmiech na sali. Po roku czasu stwierdzam że spisek idzie według planu. Wszystko się zgadza. Naród jeszcze śpi.
...
Następna strona