Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Będą pieniądze na SOR-y. Minister zdrowia ogłasza konkurs

11
Podziel się:

Na wsparcie ratownictwa medycznego – SOR-ów i współpracujących z nimi pracowni diagnostycznych – przeznaczamy 750 mln zł z Funduszu Medycznego. Wnioski w tym konkursie można składać od 27 lutego – przekazał w piątek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Będą pieniądze na SOR-y. Minister zdrowia ogłasza konkurs
Resort zdrowia przeznaczy dodatkowe pieniądze na SOR-y. (Materiały WP, Adobe)

- Ogłaszamy konkurs, który jest elementem reformy infrastruktury ochrony zdrowia. Od profesjonalnej pomocy na SOR zależy życie i zdrowie pacjentów. Dlatego SOR musi być nie tylko sprawnie zarządzany, ale perfekcyjnie urządzony – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd przeznaczy dodatkowe pieniądze z Funduszu Medycznego dla ratownictwa medycznego.

- 750 mln zł to jest suma, którą wydatkujemy w tym konkursie. Od 2 mln do 15 mln może otrzymać szpitalny oddział ratunkowy – sprecyzował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz na konferencji prasowej, na której ogłoszono konkurs.

Zaznaczył, że nabór wniosków ruszy za miesiąc, 27 lutego, a teraz wnioskodawcy, czyli podmioty medyczne, mają czas na ich przygotowanie. Będzie można je składać do 31 marca br.

Program wsparcia ratownictwa medycznego ma na celu modernizację i doposażenie SOR-ów i współpracujących z nimi pracowni diagnostycznych.

Minister zdrowia zwrócił uwagę, że oprócz działań bezpośrednich, ukierunkowanych na szpitalne oddziały ratunkowe, wykonano działania optymalizacyjne.

Mieliśmy do czynienia z pewnym zjawiskiem nadmiarowego wystawiania skierowań na SOR-y z podstawowej opieki zdrowotnej, cofnęliśmy tę możliwość. W tej chwili jest tylko możliwość kierowania na odpowiednie oddziały szpitalne – dodał Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Buchachacha
rok temu
Lekarzy na SORach to PiS sobie wydrukuje, czy wyśle maliniaka na jasną górę żeby ich wymodlił?
Jest moc
rok temu
Na SORy 750 milionów, a na propagandę w tvpis 2700 milionów
KonEwka
rok temu
Dalej pacjenci ze skierowaniami na oddziały przechodzą przez SOR-y bo na oddziałach nie ma miejsc na pacjentów niezdiagnozowanych. I tak to pacjenci leżą po kilka dób na sorach. Jak już są zdiagnozowani to czekają na miejsce na oddziale. Tak więc fakt że nie ma już skierowań na SOR (bo na sor powinny trafiać przypadki nagłego zagrożenia zdrowia i źycia!) nic nie zmienia na SOR-ach. Kolejki bo ludzie przyłażą z pierdołami i jeszcze mają pretensje. Czas zabrać się za lekarzy rodzinnych i specjalistów bo mają naprawdę za dobrze.
Twój nick
rok temu
Hajs zgarną głównie parafie, jak było z promocją polskiego drewna
PIS
rok temu
A BADANIA PRYWATNIE .SUPER ZMIANA SUPER FACHOWCY.