Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Podwyżki dla posłów i ministrów. PiS się nie zawiodło. Prezydent pomoże

216
Podziel się:

Andrzej Duda pomoże posłom i ministrom w uzyskaniu podwyżek. Andrzej Dera poinformował, że w ciągu kilku dni ma zostać podpisane rozporządzenie, które przyzna podwyżki m.in. sekretarzom stanu, a przy okazji zyskają też posłowie.

Podwyżki dla posłów i ministrów. PiS się nie zawiodło. Prezydent pomoże
Andrzej Duda pomoże w podwyżkach posłów (AKPA, Niemiec)
bEDSUOth

Będą podwyżki dla polityków.

- Rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy ws. podniesienia wynagrodzeń osób publicznych, przede wszystkim podsekretarzy stanu, zostanie podpisane w najbliższych dniach — poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

Podwyżki będą odczuwalne w portfelach polityków i urzędników. Według Dery w przypadku podsekretarzy stanu podwyżka ma wynosić 60 proc., a kadry kierowniczej — ok. 40 proc.

bEDSUOtj

- Wstydem dla naszego państwa jest to, że osoby pełniące kierownicze stanowiska zarabiają mniej niż średnia kadra urzędnicza – powiedział w TVP Andrzej Dera.

Zobacz także: Marzenia, edukacja dziecka czy emerytura – jak odłożyć na swój cel?

Zyskać na tym rozporządzeniu mogą też posłowie. Jak informowało "OKO Press", poselskie wynagrodzenia są powiązane z wynagrodzeniami wiceministrów, co wynika z przepisów ustawy o wykonywaniu obowiązków posła i senatora.

bEDSUOtp

Rozporządzenie prezydenta pomoże w ominięciu sejmowej drogi przyznania podwyżek politykom. Rok temu próba przeforsowania tego pomysłu ponad politycznymi podziałami wywołała ogromny sprzeciw społeczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSUOtK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(216)
Henryk
miesiąc temu
Pracowałem w Hucie na piecach 18 lat przy temperaturze po wyżej 50 stopni Celsjusza a prezydent Wałęsa zabrał mi 45% renty gdzie dziś jestem biedakiem. Ja się nie prosiłem o rentę chciałem pracować to szefowa ZUS powiedziała, że po jej trupie jak mnie dopuści do pracy i mało z tego to dała zakaz całkowitej pracy nawet szatniarzem nie mogłem być. A dzisiaj mam emerytury 1100 zł i mam za to zrobić opłaty i żyć z tym po 9 operacjach i po raku płuc, co się nabawiłem pracując na czadnicach gdzie po pracy plułem czarną śliną. I mam POCHP gdzie nie mogę przejść nawet 100 metrów. Żeby nie rodzina to bym był bezdomny a inni by mówili, że idzie lump a ilu jest takich, co niema pomocy. Ja mogę powiedzieć jedno, że jak władza będzie upadała to im dam taką samą pomoc, jaką oni mnie dali. A ja tylko chciałem mieć na opłaty i skromne życie a tego nie mam w państwie złodziei i oszustów. Ja za prawdę, co piszę to zostałem ukarany w sądzie za cyberprzestępczość a inni łamią prawo i chodzą na wolności i nawet mandatu nie dostali takie prawo jest w Polsce. A winie naród, bo za 500+ to w ogień by poszli a niech zdychają z głodu, bo myślą, że 500+ do będzie dożywotnie nie, bo zabrali po 80 latach, które było 15% szkodliwego dla ludzi, co pracują w warunkach ciężkich. Jeszcze wam Polakom wyjdzie bokiem rządy PIS. Liczę, że dożyję, że winni staną przed sądem i stracą wszystko nawet majątki, które nielegalnie się dorobili.
Anatol
2 miesiące temu
Tym pasibrzuchom ani złotówki podwyżki ! W głowie się nie mieści , nie tak dawno z powodu covid pracodawcy chcieli by mogli płacić poniżej kwoty minimalnej a ci sobie uchwalają podwyżki ???? Tak to ma wyglądać ? Ludzie za miskę ryżu mają pracować a wy ? Będziecie nagradzać się ciepłymi posadkami i podnosić sobie będziecie pensyjki za to, że wprowadzacie nowe podatki i podwyższacie stare ????!!!!!! W głowie się nie mieści że człowiek musi opuszczać swój kraj żeby gdzieś na końcu świata zarobić a ci w rozpuście żyją sobie w najlepsze na nasz koszt na koszt podatnika !!!
emeryt
2 miesiące temu
PO i opozycja zawsze na "nie" a tu taka zgoda nikt nie protestuje wszyscy zgodni. Gdzie słowa do "polityki nie idzie się dla pieniędzy" .
bEDSUOtL
naród
2 miesiące temu
Ludzie wyjdzmy na ulice dość tej tyrani robią z nas głupków i niewolników żądzą naszymi pieniądzmi i wydają na prawo i lewo tylko nie nam mam dość życia w tym kraju jeśli nic z tym nie zrobimy to nas zdoją do końca będziemy robic tylko na opłaty i na suchy chleb
robol
2 miesiące temu
w pale się nie mieści zwykłemu robolowi nawet nie chcą dać 100 zł podwyżki ceny tak poszły do góry że masakra a jak zapytasz o podwyżkę to ci powiedzą że jak ci nie pasuje to się zwolnij .teraz my płacimy za tego korono wirusa którego ta banda rządowa rozdmuchała i niema końca teraz społeczeństwo za to płaci nam nikt do wpłaty nie dołoży a oni przyznają se podwyżki 50% doprowadzą ten kraj do bankructwa rzygać się chce
...
Następna strona