Notowania

praca
04.04.2019 19:04

Będą zwolnienia w Pekao S.A. Prawie tysiąc osób straci pracę

Nawet 950 osób może stracić prace w Pekao. Bank planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych oraz zmianę warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom. Proces ma potrwać od 25 kwietnia do 31 października br.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Wlodzimierz Wasyluk)

- Zarząd Banku Polska Kasa Opieki S.A. informuje, że w dniu 4 kwietnia 2019 roku (…) podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom banku, w okresie od 25 kwietnia 2019 r. do 31 października 2019 r. - czytamy w komunikacie.

Obejrzyj: Rekordowe wyniki PZU

Zakładowe organizacje związkowe zostały już poinformowane o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zaproszone do konsultacji. Ponadto, zarząd powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Najwięcej pracuje w Polsce Ukraińców
Obcokrajowcy w Polsce. Firmy nie są przygotowane na zatrudnienie cudzoziemców

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2019

mebl24pis odkupiło bank żeby teraz ludzi zwalniać bo nie udał się przekręt ze srebrną własnię tak upada POLSKA za rządów pis

04-04-2019

SanbasProponuje zwolnić cześć regionu i centrali a pracownikom w oddziałach zmniejszyć plany

04-04-2019

koloW branży opanowanej przez handlowców jasne było, że po "repolonizacji" banku rozpocznie się depolonizacja kadry pracowniczej...

Rozwiń komentarze (32)