Notowania

praca
04.12.2018 19:18

Obcokrajowcy w Polsce. Firmy nie są przygotowane na zatrudnienie cudzoziemców

Prawie trzy czwarte pracowników przyznaje, że w ich firmach nie są prowadzone działania w zakresie edukacji na temat różnic kulturowych. Co piąty uważa, że jego pracodawca nie jest przygotowany na przyjęcie cudzoziemca - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Procontent Communication.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Sasik/ EAST NEWS)
Najwięcej pracuje w Polsce Ukraińców

Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl, w badaniu "Różnorodność kulturowa a wizerunek pracodawcy" 17 proc. pracowników przyznało też, że w ciągu ostatnich trzech lat miało nieporozumienie ze swoim współpracownikiem z powodu różnic na tle kulturowym.

Aż 45 proc. badanych jest przeciwko zatrudnianiu pracowników arabskiego pochodzenia, a 29 proc. nie chce w pracy Azjatów. Najmniejszy sprzeciw budzi natomiast zatrudnianie obcokrajowców z krajów Unii Europejskiej.

Zobacz też: Nikomu nie zabieram pracy - Ukrainiec o biznesie w Polsce. "Tak to widzę"

Polska potrzebuje zagranicznych pracowników, by utrzymać wzrost gospodarczy. Najwięcej pracuje u nas obecnie Ukraińców, chociaż ci coraz chętniej spoglądają na bogatsze kraje UE, czy choćby Czechy.

Dlatego coraz bardziej w cenie są pracownicy właśnie z Azji - na przykład z Nepalu czy Indii. W ostatnich miesiącach wniosków o wizę do Polski jest tak dużo, że urzędnicy nie wyrabiają z ich wystawianiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, praca w polsce, obcokrajowcy w Polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

XXXPo co nam obcokrajowcy jak mamy zagranicą drugą Polskę, wystarczy zacząć płacić to powrócą. Z samej byłej zssr jest do ściągnięcie kilka milionów … Czytaj całość

04-12-2018

PracodawcaMamy gdzieś multikulti faszystowskiego lewactwa nie będziemy zatrudniać żadnych obcokrajowców.

04-12-2018

filJeśli już kogo sprowadzać to Wietnamczyków.Arab popracuje i pryśnie do Niemiec na socjal.Ilu Arabów pracuje w Szwecji,Francji itp.Nie przesadzajmy z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (52)