Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Będzie kontrola w "Trójce". Inspekcja pracy sprawdzi, czy nie dochodziło do mobbingu

4
Podziel się:

Główny inspektor pracy Andrzej Kwaliński reaguje na list rzecznika praw obywatelskich. Sprawdzi, czy w Programie Trzecim Polskiego Radia nie dochodziło do przypadków mobbingu oraz cenzury.

Będzie kontrola w "Trójce". Inspekcja pracy sprawdzi, czy nie dochodziło do mobbingu
"Trójka". Inspekcja pracy sprawdzi, czy w radiu nie dochodziło do przypadków mobbingu oraz cenzury. (PAP, Mateusz Marek)
bEJCIpDV

O zapowiedzi kontroli informuje "Gazeta Wyborcza". Główny urzędnik pracy zareagował na list rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, który alarmował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o sytuacji w rozgłośni.

KRRiT jednak nie chciała rozpoznać sytuacji w "Trójce". Bodnar informuje, że Rada zbywa doniesienia medialne o tym, co się dzieje w radiu i uznaje je za "nierzetelne".

"Pisma Rady oparte są wyłącznie na stanowisku pracodawcy i nadawcy - zupełnie pomijają stanowisko pracowników i dziennikarzy. Pomijają też to, że szefowa radia publicznego zakazała pracownikom 20 lipca wypowiedzi dla mediów" - pisze RPO, cytowany przez "GW".

bEJCIpDX
Zobacz także: Zobacz: Ozusowanie umów cywilnoprawnych. Ekspert zaskakuje

Zastępca rzecznika Stanisław Trociuk zwrócił się również do głównego inspektora pracy. W liście do GIP zawarł szereg zarzutów i nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Programie Trzecim PR.

bEJCIpEd

Chodzi m.in. o odwoływanie audycji dziennikarzy na minuty przed ich wyemitowaniem, czy wspomniany zakaz wypowiedzi medialnych. Oprócz tego dziennikarze mieli być poddawani ciągłemu naciskowi psychicznemu i próbom ustnego wpłynięcia na niezależność.

"Press" z kolei informuje, że Andrzej Kwaliński przekazał RPO, że o "dokonanych ustaleniach" poinformuje "niezwłocznie po zakończeniu czynności kontrolnych".

W środę kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z biurem prasowym Polskiego Radia z prośbą o komentarz w tej sprawie. Rzeczniczka Ewelina Steczkowska nie była jednak dostępna pod podanym na stronie PR numerem telefonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJCIpEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
radiosłuchacz...
rok temu
może niech sprawdzą,ile łapówek wzięły trójkowekapusieSB
ciekawa spraw...
rok temu
dlaczego PRLowskie złogi typuMann uważają, że w państwowym radiu, mogą pluć na państwo, które ich opłaca?
Dom
rok temu
To już nie jest trójka to radio propaganda PiS w twoim domu . Nie słucham nie wspieram reżimu
bEJCIpEz
Były słuchacz...
rok temu
Zarządzający Trójką powinni trafić bezwzględnie do więzienia!!! To co zrobili z publicznymi pieniędzmi, marnotrawiąc je, jest oczywistym przestępstwem. Słusznie dawna Trójka nazywana jest teraz Trujką, bo truje swoim pseudoprofesjonalizmem resztki słuchaczy, którzy jej zostali!!!