Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrzucili go z "Trójki". Dziś dostaje 50 tys. miesięcznie

86
Podziel się:

Dariusz Rosiak, po zwolnieniu z radiowej "Trójki", zaczął robić jeden z najchętniej słuchanych podcastów w Polsce. Na jego produkcję zbiera 50 tys. złotych miesięcznie.

Wyrzucili go z "Trójki". Dziś dostaje 50 tys. miesięcznie
Dariusz Rosiak prowadzi jeden z najpopularniejszych podcastów. (PAP, Andrzej Rybczyński)
bEKJEtBx

Dariusz Rosiak prowadził w "Trójce" program "Raport o stanie świata". Program był nadawany od 2006 do 2020 roku.

Gdy rozgłośnia nie przedłużyła umowy, Rosiak przeniósł się do internetu i rozpoczął zbiórkę na Patronite.

"Zanim rozpocząłem zbiórkę, powiedziałem ludziom: mój program wygląda tak i tak, robię go od 13 lat, chcecie, żebym robił go dalej - fantastycznie. Możecie wpłacić 5 złotych albo tysiąc. Możecie słuchać go za darmo" - powiedział Rosiak w wywiadzie dla gazeta.pl. "Co nie znaczy, że program będę finansował wyłącznie z datków słuchaczy. Muszę stworzyć na tyle stabilny system, żeby móc utrzymywać program i osoby przy nim pracujące przez długi czas. Fakt, że tak wielu patronów mnie wspiera, jest czymś pięknym, ale to nie jest pewna forma finansowania.

bEKJEtBz
Zobacz także: Crowdfunding czy venture capital. Jakie wsparcie wybrać dla swojego biznesu

Po uruchomieniu zbiórki i wyemitowaniu pierwszych odcinków "Raport o stanie świata" stał się jednym z najchętniej słuchanych podcastów w Polsce.

"W tej chwili dostaję miesięcznie 50 tysięcy złotych na produkcję programu, płacę pięciu osobom za ich pracę, mój podcast jest regularnie w pierwszej dziesiątce najchętniej słuchanych programów na Spotify, przez moment wyprzedzałem w słuchalności TuOkuniewską i Kubę Wojewódzkiego. Może zamiast się na prezes Polskiego Radia panią Agnieszkę Kamińską złościć powinienem jej raczej wysłać kwiaty?" - mówi Dariusz Rosiak w rozmowie z gazeta.pl.

bEKJEtBF

Mimo robiącej wrażenie kwoty Rosiak powiedział, że nie stał się milionerem. Większość pieniędzy pochłaniają koszty produkcji programu, w tym pensje osób, które przy nim pracują.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKJEtCa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(86)
A teraz fakty
rok temu
Lis w TVP PO dostawał 22 miliony pensji a potem się okazało że nikt nie chce go słuchać ani oglądać...... Efekt nowości, POtem będzie mniej i mniej i mniej kasiorki. Zacząłbym szukać stałego źródła dochodu....
Dzidzia
rok temu
Biedny męczył się w tej trójce za darmo a tu proszę za nic dostaje kasę. : ))) Łaska darczyńców (lemingów) na pstrym koniu jeżdzi. :((( ------ Łaska darczyńców (lemingów) na pstrym koniu jeżdzi.;))) ---- Mam Dość.....
356
rok temu
czyli nie zarabia tylko żebrze , ciekawe, jak długo pociągnie ? Najwyżej 1,5 roku a potem płacz i zgrzytanie zębów... -- Jak zwykle na WP niechlujstwo piszących artukuły o niczym jest straszna. W tytule powyższego tekstu jest stwierdzenie, że p. Rosiak został wyrzucony z Trójki, natomiast w tekście okazuje się, rozgłośnia nie przedłużyła umowy ( pewnie czasowej co nie jest wyrzuceniem z pracy )
bEKJEtCb
Paleontolog
rok temu
Trójka upadła, bo nie była w stanie pozbyć się na czas koprolitów typu Niedżwiecki, Mann, Baron i inni
Kacha
rok temu
Dobrze, że Go z Trójki wyrzucili. W rocznicę napaści Sowietów na Polskę 17.09 puścił z premedytacją sowiecką piosenkę. Jednak największy numer to był Jego komentarz do piosenki Neny "99 baloników" - " i później upadł mur berliński.
...
Następna strona