Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Będzie nowy prezes PKP PLK. "Miotła" w kolejnej spółce Skarbu Państwa

18
Podziel się:

Rada Nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki. Zainteresowane osoby mogą składać dokumenty do 4 marca w siedzibie spółki.

Będzie nowy prezes PKP PLK. "Miotła" w kolejnej spółce Skarbu Państwa
Będzie nowy prezes PKP PLK. Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Marcin Bielecki)

Otwarcie zgłoszeń nastąpi 5 marca, a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki formalne, zostaną przeprowadzone w siedzibie spółki do 18 marca.

Jakie są wymagania na stanowisko prezesa PKP PLK? Nowym szefem spółki może być osoba, która m.in. ma wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia, w tym co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Ponadto posiada co najmniej roczne doświadczenie w zakresie zarządzania w przedsiębiorstwie zatrudniającym co najmniej 251 pracowników, lub firmą z rocznymi obrotami wyższymi od 50 mln euro.

Dodano, że jeżeli na dane stanowisko ubiegać się będzie kandydat będący dotychczas członkiem zarządu, rada nadzorcza dokona oceny działalności kandydata za cały okres zajmowania przez niego tego stanowiska.

"Miotła" w PKP PLK

PKP PLK to w 100 proc. spółka Skarbu Państwa, zarządca krajowej infrastruktury kolejowej. Rolę walnego zgromadzenia odgrywa Minister Infrastruktury. Spółka, obok zarządzania państwową siecią linii kolejowych, odpowiadają także za zarządzanie i synchronizację ruchu kolejowego, czy za opracowywanie i aktualizowanie rozkładu jazdy pociągów w skali całego kraju.

Jak odnajdujesz się w cyfrowym świecie? Weź udział w badaniu money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
Zofia
3 miesiące temu
Kto wyciął mój komentarz. Na tym polega nowa wolność słowa????????????????
Zofia
3 miesiące temu
Jeszcze nie tak dawno, żeby być członkiem RAD NADZORCZYCH SPÓŁEK PAŃSTWOWYCH, TRZEBA BYŁO UKOŃCZYĆ KURS DOSYĆ DŁUGI i zdać egzamin TERAZ NOWI CZŁONKOWIE WYSYPUJĄ SIĘ JAK Z RĘKAWA. CZY TO JEST TA Każdy dobry, byle swój >
EOP
3 miesiące temu
I nadal srednia predkosc pociagu towarowego w Polsce to ok. 25km/h. Smiech na sali.
Bodzio
3 miesiące temu
Stołki w spółkach kolejowych skarbu państwa zawsze najchętniej obsiadają PSLowcy
Prezydent2025
3 miesiące temu
Ostatnio nie widać w telewizji Posła Seniora Sawickiego z PSL. Jest głównym negocjstorem PSL w obsadzie stanowisk w spółkach, UW i inspekcjach oraz obsadzie ludzi PSL w nowo tworzonych jednostkach wojskowych na wschód od Wisły.