Notowania

Będziemy kluczowymi sojusznikami - zapewnia May Morawieckiego. Prawa Polaków mają być zachowane, nawet przy "twardym" brexicie

- Jesteśmy kluczowymi sojusznikami - podkreśliła premier May po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim. - Obywatele UE na Wyspach będą mieli zachowane swoje prawa, nawet w przypadku "twardego" brexitu. Premier Morawiecki zapewnił, że będzie tak samo w przypadku obywateli brytyjskich w Polsce - mówiła May.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Brytyjska premier rozmawiała z Mateuszem Morawieckim m.in. o brexicie (Fot: AP/EAST NEWS)

- Zapewniamy, że chcemy, by Polacy zostali na Wyspach. Chcemy współpracować z Polską i pozostałymi krajami UE - mówiła Theresa May. Premier Morawiecki podkreślił, że Polacy na Wyspach mogą się czuć "spokojnie". - Powiedziałem pani premier, że mamy najniższe w kraju bezrobocie, więc zapraszamy ich [Polaków na Wyspach] z powrotem do kraju. Ale szanujemy decyzję każdego co do jego drogi życiowej - dodał polski premier.

- Doceniam pracę, którą May wykonała w sprawie brexitu. Staraliśmy się wspierać pragmatyczne i kreatywne rozwiązania ws. umowy wyjścia. Wynegocjowana umowa jest najlepsza, jaką można było wypracować. Wejście w życie umowy ws. brexitu będzie dobre dla obu stron - zaznaczył Morawiecki.

- Obywatele UE na Wyspach będą mieli zachowane swoje prawa, nawet w przypadku "twardego" brexitu. Premier Morawiecki zapewnił, że będzie tak samo w przypadku obywateli brytyjskich w Polsce - dodała May. - Mamy nadzieję, że umowa ws. brexitu zostanie przegłosowana, ale w razie "planu B" prawa Polaków za Wyspach zostaną zachowane - wtórował premier Morawiecki.

- Wielka Brytania wychodzi z Unii, ale nie wychodzi z Europy, pozostanie integratorem - mówił Morawiecki.

- Czerpiemy siłę, jedni od drugich, choć przecież nasze gospodarki są na różnym etapie rozwoju - dodał Mateusz Morawiecki. Mówił też, że będzie współpracował z Brytyjczykami w kwestii ściągalności podatków.

- Nasze wojska będą współpracowały, również na Morzu Bałtyckim. Nasze agencje będą współdzieliły się informacjami w celu przeciwdziałania terroryzmowi - powiedziała brytyjska premier. - Nas też niepokoją nas działania Rosji, doceniam działania Polski po ataku Sailsbury - podkreśliła premier May.

- Stworzymy hub dla firm brytyjskich w Polsce - i odwrotnie - zapowiedziała również May. Mateusz Morawiecki dodał, że relacje gospodarcze Polski i Wielkiej Brytanii idą w dobrym kierunku.

Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada. Zobacz wideo:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2018

Pola ryżowe w PeruBrawo Panie Premierze. Interes Polski jest ważniejszy dla Polaków, niż niemiecki. Są tacy, którzy o tym nie pamiętają, lub co gorsza działają na … Czytaj całość

20-12-2018

SmutneW wojne też mówili, że są sojusznikami. A rzeczywistość okazała się inna.

20-12-2018

żądam!!!a ja chcę, żeby brytole byli traktowani jak państwo trzecie po wyjściu z UE, takie jest moje żądanie suwerena!!!!

Rozwiń komentarze (128)