Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Bezrobocie: w sierpniu 5,2 proc., tyle samo co w lipcu

17
Podziel się:

Szacowana stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 5,2 proc. i nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego miesiąca - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od pewnego czasu bezrobocie jest na najniższym od 30 lat poziomie
Od pewnego czasu bezrobocie jest na najniższym od 30 lat poziomie (WP.PL, WP.PL)

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,2 proc. wobec 5,2 proc. w lipcu i wobec konsensusu na poziomie 5,2 proc - poinformował resort pracy na Twitterze.

Wcześniej szefowa resortu Bożena Borys-Szopa mówiła, że stopa bezrobocia w Polsce do końca roku utrzyma się na poziomie 5,2-5,4 proc.

Ze wstępnych danych ministerstwa podanych na stronie internetowej wynika, że liczba bezrobotnych w końcu sierpnia 2019 roku wyniosła 866,7 tys. osób i w porównaniu do końca lipca 2019 roku spadła o 1,7 tys. osób tj. o 0,2 proc.

Liczba bezrobotnych w końcu sierpnia była o 92 tys. osób niższa niż przed rokiem.

Najniższa stopa bezrobocia (2,8 proc.) utrzymuje się nadal w woj. wielkopolskim, najwyższa - w woj. warmińsko-mazurskim (8,7 proc.).

Zobacz także: Obejrzyj: 30 tys. Hindusów czeka na wjazd do Polski. "Chcemy dać pracę Polakom" - odpowiada minister

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(17)
Witek
3 lata temu
Donald Tusk to był najgorszy premier dla obywateli Polski. Najchętniej widzi Polaków jako ubogich obywateli bez przyszłości, utrata firm i zakładów państwowych za bezcen co jest równoznaczne z likwidacją miejsc pracy - zgroza. Najchętniej okrada własnych obywateli: zmniejsza zasiłek pogrzebowy - zgroza !!!!. Czas pracy do 67 lat. Przekazuje ponad 5 miliardów EURO na wsparcie systemu bankowego Grecji i UE. Taki człowiek zawsze kłamał i nie może pełnić ważnych funkcji w naszym kraju - DOŚĆ. Te cechy są obecne w obecnym PO.
Piotr
3 lata temu
Byli w ZOMO, byli w ORMO, Teraz tęsknią za Platformą, a teraz są w PO-KO. PIS buduje, a PO rujnuje.
Marzena
3 lata temu
Tusk to germańskie POpychadło , które ukorzy nasz kraj i niczego nie rozwiąże i wprowadzi biedę i rozczarowanie całego społeczeństwa.
Ewelina
3 lata temu
PO, PSL , Wiosna i Nowoczesna czyli PO-KO i lewica to dno. Już wiele razy udowodnili w przeszłości, że potrafią ludziom obierać pieniądze np. VAT, OFE, zwiększenie wieku emerytalnego do 67 lat kobiety i mężczyźni , zmniejszenie zasiłku pogrzebowego o 30%, przekazano ponad 5 miliardów Euro na UNIĘ i Grecję i żadnego wsparcia socjalnego, buta i pycha tylko dla zamożnych. PIS dba o całe społeczeństwo. Nie życzę sobie żeby w Polsce rządziło lewakstwo i pedałostwo.
Kasia
3 lata temu
KOSSAKOWSKI, TUSK, KAMYSZ, SCHETYNA TO JEDNA MASOŃSKA RODZINA. PO TRUPIE POLSKI DO ŻŁOBU !. Po programach PiSu dokładnie widać , jak i na ile PO okradała Polaków. Tym Z PO się mózgi zlasowały.