Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bezrobocie: w sierpniu 5,2 proc., tyle samo co w lipcu

17
Podziel się

Szacowana stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 5,2 proc. i nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego miesiąca - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od pewnego czasu bezrobocie jest na najniższym od 30 lat poziomie
Od pewnego czasu bezrobocie jest na najniższym od 30 lat poziomie (WP.PL, WP.PL)
bDJYQoSt

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,2 proc. wobec 5,2 proc. w lipcu i wobec konsensusu na poziomie 5,2 proc - poinformował resort pracy na Twitterze.

Wcześniej szefowa resortu Bożena Borys-Szopa mówiła, że stopa bezrobocia w Polsce do końca roku utrzyma się na poziomie 5,2-5,4 proc.

bDJYQoSv

Ze wstępnych danych ministerstwa podanych na stronie internetowej wynika, że liczba bezrobotnych w końcu sierpnia 2019 roku wyniosła 866,7 tys. osób i w porównaniu do końca lipca 2019 roku spadła o 1,7 tys. osób tj. o 0,2 proc.

Liczba bezrobotnych w końcu sierpnia była o 92 tys. osób niższa niż przed rokiem.

Najniższa stopa bezrobocia (2,8 proc.) utrzymuje się nadal w woj. wielkopolskim, najwyższa - w woj. warmińsko-mazurskim (8,7 proc.).

bDJYQoSB
Zobacz także: Obejrzyj: 30 tys. Hindusów czeka na wjazd do Polski. "Chcemy dać pracę Polakom" - odpowiada minister

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJYQoSW
KOMENTARZE
(17)
Piter
2 lata temu
Dam wam receptę co zrobic by bezrobocie spadło do zera!!! Bezrobotni rejestruja sie w wiekszosci przypadków by dostać swiadczenia medyczne! Dać im te świadczenia i nie bedą sie rejestrować!
Danziger
2 lata temu
Posługiwanie się parametrem stopu bezrobocia rejestrowanego nie ma żadnego sensu. Nic realnie nie mówi o rynku pracy. Istotny jest wskaźnik zatrudnienia, wskaźnik zatrudnienia wśród kobiet... Wielkości pokazujące jaki odsetek osób w wieku produkcyjnym pracuje. Niech tutaj ministerstwo się pochwali i pokaże dane. Pokazywanie jakiemu odsetkowi chciało się zarejestrować jako bezrobotni nie ma żadnego sensu. Trzeba pokazywać stopę zatrudnienia a nie bezrobocia rejestrowanego. I wg tej wielkości porównywać się z innymi krajami...
Rak
2 lata temu
A 2,5 mln Polakow zagranica pracuje, bo w Polsce gdyby pracowalo to by nie mieleli za co wyzywic swoich rodzin
bDJYQoSX
AC DC
2 lata temu
I jeszcze spadnie :) .... jak kolejna część ludzi da dyla :))
Jola
2 lata temu
WYREJESTROWUJĄ POD BYLE PRETEKSTEM WIEC SPADA BEZROBOCIE. LUDZIE WYJEŻDŻAJĄ WIĘC TEŻ SPADA.
...
Następna strona