Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGK z nowym raportem CSR

Kryzys, który wywołała pandemia COVID-19, pokazał jak ważna jest rola Banku Gospodarstwa Krajowego w polskiej gospodarce. Rozwój społeczno-gospodarczy zawsze był, jest i będzie kluczową misją naszego banku, a najlepszym tego dowodem jest Raport Zrównoważonego Rozwoju BGK za rok 2019.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adobe Stock)

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE.

Zachęcamy Państwa do lektury raportu, który opisuje strategicznie, gospodarczo i społecznie ważne przedsięwzięcia, w które się zaangażowaliśmy. Jesteśmy jedynym państwowym bankiem rozwoju w Polsce i głównym partnerem w obsłudze rządowych programów społeczno-gospodarczych. Programy te wspierają przedsiębiorczość oraz inwestycje infrastrukturalne i mieszkaniowe w całym kraju. Jesteśmy obecni we wszystkich regionach Polski, a w naszych działaniach kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju.

(Materiały prasowe)

W 2019 roku wygenerowaliśmy prawie 90 mld zł wsparcia dla polskiej gospodarki. Uruchomiliśmy nowe fundusze przeznaczone na ekologię, cyfryzację, naukę, rolnictwo, kreatywność czy likwidację barier architektonicznych. Wspieraliśmy rozwój mikro-, małych i średnich firm, a z naszym udziałem zrealizowano ponad 270 transakcji i projektów zagranicznych polskich przedsiębiorstw. Wspieraliśmy samorządy, rozwój mieszkalnictwa i infrastruktury transportowej, rewitalizację miast oraz działalność podmiotów ekonomii społecznej.

Aktywnie działaliśmy też na arenie międzynarodowej. Otworzyliśmy przedstawicielstwa we Frankfurcie i w Londynie, zarejestrowaliśmy Fundusz Trójmorza, włączyliśmy się we wspólną inicjatywę na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego.

W 2019 roku rozwijaliśmy się także jako społecznie odpowiedzialny i solidny pracodawca, wszechstronnie dbający o zrównoważony rozwój pracowników.O wszystkich tych działaniach przeczytacie Państwo w naszym raporcie. Życzymy ciekawej lektury!

Raport CSR
Zachęcamy również do głosowania na najciekawszy raport CSR na stronie internetowej publikującej raporty CSR.

*Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. Pracownicy banku mają wysokie kompetencje w realizacji projektów służących rozwojowi kraju. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Odgrywa znaczącą rolę w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem w polityce gospodarczej Polski. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz