Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Białoruś. Nowe sankcje i zakaz lotów. Jest decyzja UE

439
Podziel się

UE podjęła decyzje dotyczące Białorusi. Europejskie niebo ma być niedostępne dla białoruskich samolotów. Dodatkowo zapowiedziano przygotowanie zestawu sankcji sektorowych.

Białoruś. Nowe sankcje i zakaz lotów. Jest decyzja UE
Unia Europejska zapowiedziała nowe sankcje wobec Białorusi (Getty Images, Christopher Furlong, Getty Images)
bEqVQqKt

UE poinformowała o konkluzjach dotyczących sytuacji na Białorusi. Unia Europejska zakaże korzystania z europejskiej strefy powietrznej dla białoruskich samolotów. Samoloty nie będą mogły też korzystać z lotnisk na terenie UE.

Unia wzywa także zachodnich przewoźników do omijania białoruskiej strefy powietrznej.

bEqVQqKv

Przywódcy Unii zapowiedzieli także szybkie przygotowanie sankcji. Poszerzona zostanie również lista nazwisk objętych sankcjami.

Zobacz także: Money. To się liczy

Przywódcy UE potępili zmuszenie przez Białoruś do lądowania samolotu Ryanair w Mińsku oraz zatrzymanie przez białoruskie władze dziennikarza Ramana Pratasiewicza. Unijni przywódcy wyrazili także solidarność z Łotwą po nieuzasadnionym wydaleniu łotewskich dyplomatów z Białorusi.

bEqVQqKB

UE wezwała Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) do pilnego zbadania incydentu z udziałem samolotu linii Ryanair w Mińsku.

Już wcześniej Unia zapowiedziała, że zostanie zamrożony pakiet inwestycyjny, który miał trafić na Białoruś. - Pakiet ekonomiczno-inwestycyjny na rzecz Białorusi wart 3 mld euro, który był gotowy do uruchomienia, został zamrożony do chwili aż Białoruś stanie się demokratyczna – poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

bEqVQqKW
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(439)
Gall Anonim
2 miesiące temu
Ciekawe którędy Europejczycy będą latać do Chin, Japonii i Korei?
www2
2 miesiące temu
mam pytanie co z pilotem? jest cały i zdrów i co ma do powiedzenia? o tym jakoś cisza
Henio
2 miesiące temu
Ciekawe dlaczego nie ukarali Ukrainy,Turcji,czy Austrii ,za zmuszenie samolotów do ląndowania.Na dodatek policja przeszukała samolot prezydenta Maduro
bEqVQqKX
Maniek
2 miesiące temu
Ciekawe co by zrobili gdyby białoruski Mig przeleciał się nad Polską? Do Bidena by dzwonili po instrukcje czy do Łukaszenki z grożbami? A najpewniej to by zasiedli do merytorycznej debaty
Wojtek
2 miesiące temu
Jak mi nadepniesz na odcisk to CIĘ DOPADNĘ Nie ważne gdzie jesteś i jak się nazywasz: Hodorkoski, Skripal, Nawalny, Pratasiewicz, ...... To prosty i jasny przekaz. Skala widoczna gołym okiem. Metody odkryte i nie zostawiające wątpliwości. Jak już będziemy poza unią naszych opozycjonistów czeka to samo.
...
Następna strona