Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Białoruś ogranicza dostawy ropy do Polski. "W przypadkowość trudno uwierzyć"

434
Podziel się:

Gomeltransneft, białoruski operator ropociągów, ograniczył pompowanie ropy naftowej przez ropociąg "Przyjaźń" w kierunku Polski - poinformowała agencja Tass. Powodem mają być "nieplanowane prace konserwacyjne". Konserwacja rurociągu ma potrwać minimum trzy dni.

Białoruś ogranicza dostawy ropy do Polski. "W przypadkowość trudno uwierzyć"
Białoruski operator ropociągów ograniczył przepływy ropy do Polski (PAP, ITAR-TASS)

- Od wczoraj Gomeltransneft rozpoczął nieplanowaną naprawę na jednej z odnóg ropociągu "Przyjaźń", ograniczając pompowanie w kierunku Adamowo-Zastawy (Polska) na około trzy dni - przekazał, cytowany przez Tass, Igor Demin, przedstawiciel rosyjskiego Transnieftu.

Rurociąg naftowy "Przyjaźń" zapewnia dostawy ropy naftowej z Rosji do białoruskich rafinerii oraz jej tranzyt do Europy. Rozpoczyna się w obwodzie samarskim, biegnie przez Briańsk, a następnie dzieli się na dwie części: północną i południową, przechodząc przez Białoruś, Ukrainę, Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy, Węgry, Łotwę i Litwę.

Zobacz także: Co dalej z cenami paliw? Tania ropa to nie wszystko

Zdaniem analityczki Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Anny Marii Dyner, w przypadkowość awarii trudno uwierzyć. "Co ciekawe zmniejszenie przesyłu uderza też w Niemcy, co można odczytywać jako sygnał po decyzji odnośnie do NS2 (do Austrii, Czech i Słowacji prowadzi południowa odnoga ropociągu Przyjaźń)" - napisała na Twitterze.

Białoruś ogranicza dostawy ropy do Polski

Jak poinformował PERN, polskie przedsiębiorstwo zajmujące się logistyką naftową, "w związku z nieplanowanymi pracami remontowymi na odcinku Unecha-Mozyr po stronie białoruskiej, do jutra do godz. 10. tłoczenie ropy naftowej do Polski i Niemiec będzie odbywało się w nieznacznie zmniejszonym reżimie tłoczeń".

PERN podkreślił, że "miesięczny wolumen surowca ma być zrealizowany zgodnie z założeniami". Spółka zapewniła jednocześnie, iż "polski system naftowy jest w pełni zabezpieczony i działa w sposób ciągły".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(434)
Obatel.
3 lata temu
Tylko po co nam ropa i gaz a Białorusi, my Wielcy Polacy mamy wielkiego JAROSŁAWA POLSKĘ ZBAWA.
gienek
3 lata temu
ZAMKNAC CAŁKOWICIE GRANICE Z BIAŁORUSIĄ CZY BĘDĄ DOSTAWY RUROCIĄGIEM CZY NIE DLA ROSJI TO KASA WIĘC ZMIEKNĄ
olo
3 lata temu
Sami o to się prosili miłośnicy i wolontariusze którzy na Białorusi podczas demonstracji krzyczeli precz z Łukaszenką.
Jamyra
3 lata temu
Podobno muszą imigrantom na granicy włączyć centralne ogrzewanie
Kaszubka
3 lata temu
Kwasniewski z ekipa swego czasu, za lapowke od rosjan, zablokowal budowe naftociagu ze skandynawii. Podziekowac mu i jego kolesiom od gorzaly.
...
Następna strona