Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Biedronka apeluje do klientów. "Prosimy o nieprzesypywanie"

4
Podziel się:

Klienci Biedronki mają coraz częściej przesypywać truskawki z koszyczków w poszukiwaniu najładniejszych owoców. W efekcie wiele truskawek lądowało na podłodze i nie nadawało się do spożycia. Jest apel portugalskiej sieci.

Biedronka apeluje do klientów. "Prosimy o nieprzesypywanie"
Biedronka apeluje, żeby nie przesypywać truskawek z koszyczków (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Biedronka zaapelowała do klientów, żeby ci nie przesypywali truskawek z koszyczka do koszyczka. Sprowadzane truskawki z zagranicy sklep sprzedaje najczęściej w zafoliowanych opakowaniach, ale lokalne owoce trafiają do koszyczków.

I to mają wykorzystywać klienci, traktujący truskawki jak ziemniaki. W ten sposób konsument wybiera te najładniejsze dla oka, a brzydszy owoc odrzuca.

Biedronka z apelem do klientów

"Pracownicy jednego ze sklepów tej sieci zauważyli, że celem wystawiania truskawek w koszyczkach nie było to, aby klienci wybierali je pojedynczo jak ziemniaki, ale żeby brali gotowe paczki. W każdym koszyczku znajdował się dokładnie jeden kilogram truskawek, a sam koszyczek wraz z zawartością był oferowany do sprzedaży" - informują wiadomosci.wp.pl.

Co na to Biedronka? "Chcielibyśmy poinformować, że truskawki od lokalnych rolników są sprzedawane w koszyczkach. Prosimy o nieprzesypywanie produktów" - zaapelowano do klientów.

Przesypywanie truskawek może zakończyć się grzywną, gdyż jak wynika z art. 124 Kodeksu wykroczeń: "Kto celowo niszczy, uszkadza lub unieruchamia cudzą rzecz, powodując szkodę nieprzekraczającą 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Obywatel
rok temu
Klient decyduje jaki towar kupuje, bo za niego płaci. Niechże się Biedronka nie kompromituje. Nikt nie będzie płacić za truskawki, które nadają się do wyrzucenia. Skoro Biedronka nie dba o jakość produktów wystawianych do sprzedaży to jest jej problem.
Patrycja
rok temu
Nikt nie będzie mi mówił co mam robić z towarem i jaki towar wybierać. Biedronka jak coś wam nie pasuje to foliujcie łobianki i po problemie. A skoro nie są zafoliowane to wara wam ode mnie co robię, a robię co chcę i kiedy chcę.
Aga
rok temu
Od kiedy truskawki to rzecz ale się uśmiałam
Rodacy
rok temu
Polacy potrafią nie takie numery za granicą a później że to srereotypy o Polakach a sami na to "zapracowali"