Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Weronika Szkwarek
|
aktualizacja

Biedronka otworzy się w niedziele? "Kierownicy otrzymali telefony o konieczności skompletowania załogi"

139
Podziel się:

Wśród pracowników Biedronki wrze. W niektórych sklepach należących do Jeronimo Martins Polska postawiono bowiem urządzenia, które pozwalają na zamówienie opaski telemedycznej. Zdaniem szefa związku zawodowego to jawna próba przeforsowania nowego sposobu na ominięcie zakazu handlu w niedziele.

Biedronka otworzy się w niedziele? "Kierownicy otrzymali telefony o konieczności skompletowania załogi"
Biedronka otworzy się w niedziele? Pracownicy twierdzą, że tak (Agencja Wyborcza.pl, Krzysztof Szatkowski)

- Ostrzegaliśmy od czerwca, że sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi, co będzie prowadziło do ominięcia zakazu handlu w niedziele - mówi w rozmowie z money.pl Piotr Adamczak, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska.

- W niedzielę 25 września funkcjonowało siedem placówek naszej sieci zlokalizowanych na dworcach kolejowych i autobusowych. Tak samo będzie w kolejną niedzielę, tj. 2 października - podkreśla Jan Kołodyński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Teleopaski w Biedronkach

Wiadomości Handlowe sprawdziły, że spółka Teleopieka Medyczna, odpowiadająca za urządzenia umieszczone w Biedronkach, ma wpisanych do rejestru ponad 600 zakładów leczniczych. Okazało się, że pokrywają się one z adresami sklepów Jeronimo Martins Polska oraz z warszawskim biurem tej sieci.

Działanie sklepów pod jednym adresem z podmiotem leczniczym może potencjalnie uchylić furtkę do otwarcia marketów w niedziele, ponieważ ustawa wyłącza spod zakazu placówki handlowe w zakładach leczniczych.

Przypomnijmy, że cena opaski firmy SiDLY wynosi 599,00 zł, pod warunkiem skorzystania z rabatu. Jak czytamy w regulaminie akcji, promocja dla klientów Biedronki polega na obniżeniu przez Teleopiekę Medyczną ceny opaski telemedycznej na nadgarstek z kwoty 799,00 zł do kwoty 599,00 zł oraz ceny objęcia pacjenta systemem rocznej teleopieki z kwoty 39,90 zł miesięcznie do kwoty 33,00 zł miesięcznie.

Zapytaliśmy biuro prasowe Jeronimo Martins Polska o przyczyny nawiązania współpracy z marką SiDLY. - Współpraca z Sidly ma charakter pilotażowy i w jej ramach w wybranych placówkach sieci, pojawiły się przygotowane stanowiska umożliwiające zapoznanie się z ofertą i sposobem działania opaski, a także ich zamówienie. Wynegocjowana przez nas cena tego produktu jest najniższa na rynku i wynosi 599 zł za urządzenie oraz 33 zł miesięcznie za abonament dostępu do usługi całodobowego telewsparcia - mówi nam Jan Kołodyński.

- Ułatwiamy w ten sposób stworzenie największego i najbardziej kompleksowego systemu teleopieki dla seniorów, także tych, którzy mieszkają w dużej odległości od swoich bliskich, co utrudnia stałą opiekę stacjonarną - dodaje.

Pracownicy mają się szykować do pracy w niedziele

Jak poinformował money.pl Piotr Adamczak, w poniedziałek wieczorem niektórzy kierownicy sklepów zostali poinstruowani o konieczności zebrania pracowników do pracy w niedzielę.

- Otrzymałem telefony od kierowników, że zostały im przekazane takie informacje telefonicznie. Mają szykować się na otwarcie sklepów w niedziele jako placówki medyczne - podał Piotr Adamczak.

Przypomnijmy, że ostatnia próba ominięcia zakazu handlu w niedziele przez Biedronkę, dotyczyła klubów czytelnika i wprowadzenia wypożyczalni książek. Pracownicy otrzymali wytyczne oraz nakaz skompletowania załogi.

Weronika Szkwarek, dziennikarka money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(139)
nika
2 lata temu
Tysiące ludzi pracują po za Biedronką w niedzielę ! Lekarz, pielęgniarki, itd. a ekspedientki nie mogą ?
Osoba
2 lata temu
Chore państwo!!! I tak ludzie 3 etaty robią bo nie ma ludzi do pracy!!! Kto się zatrudni to się zwalnia. Bo za taka harówkę i za najlepszą krajowa nie chce robić. Nawed stali pracownicy się zwalniają i zwalniają Góra ma gdzieś pracowników myślą że dadzą 1000zl netto to jest ok nie!! Zero jakiej kolwiek premi gola wypłata za 3 etaty. Biedra spadła na dno juz
Hgy
2 lata temu
A w Niemczech też tak omijają prawo?
Rena
2 lata temu
W Luboniu koło Poznania Inter Marche jest czytelnią w niedzielę. A podstawowa działalność tego przybytku jest handel a nie czytelnią. Totalne kombinacje. Niech w końcu wprowadzą taki przepis aby nie budził wątpliwości i żeby nikt nie kombinował.
No cóż
2 lata temu
Gdyby załoga zdjęła fartuchy i powiedziała gogusiowi w garniturku pracuj w niedzielę sam to byłoby coś ale one potrafią w szatni gadać a i tak w niedzielę przyjdą więc wcale mi ich nie żal
...
Następna strona