Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

Bitcoin rośnie w siłę. Rekordowe notowania

16
Podziel się:

Bitcoin przeżywa bardzo dobry okres. Giełda kryptowalutowa Kraken podaje, że listopad to najlepszy miesiąc dla tej wirtualnej monety. W tym okresie jej kurs rośnie średnio o ponad 50 proc.

Bitcoin rośnie w siłę. Rekordowe notowania
Bitcoin rośnie w siłę. Rekordowe notowania (Pexels)

Bitcoin rośnie w podobnym tempie, co przed czterema laty. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to do końca 2021 roku wirtualna moneta powinna osiągnąć stopę zwrotu powyżej 200 proc. Wtedy też cena kryptowaluty może dobić do poziomu 100 tys. dolarów - czytamy na comparic.pl.

Bitcoin rośnie w siłę. Rekordowe notowania

Giełda kryptowalutowa Kraken przypomina, że w październiku bitcoin osiągnął poziom zysku na poziomie 41 proc., co było trzecim najlepszym wynikiem w tym okresie w historii. Perspektywy na listopad są jeszcze bardziej optymistyczne. Jest to bowiem najlepszy miesiąc dla bitcoina.

"Patrząc w przyszłość, można zauważyć, że listopad jest średnio najbardziej zyskownym miesiącem ze stopą zwrotu +53 proc." - cytuje analityków giełdy Kraken portal comparic.pl.

Zobacz także: Imigranci zatrzymani przez wojsko i policję Nagranie z przejścia granicznego w Kuźnicy

Analiza historycznych notowań bitcoina wskazuje, że czwarty kwartał bywa zwykle najkorzystniejszy dla tej kryptowaluty. W tym okresie zwraca on zwykle średnio 119 proc.

"Przy obecnym tempie, IV kw. wykazuje najbardziej zbliżony trend do tego z 2017 z korelacją na poziomie 0,88. Należy zauważyć, że wtedy IV kw. stał się trzecim najlepszym w historii BTC ze zwrotem +220 proc." - analizuje giełda kryptowalut Kraken.

Skąd ostatnie wzrosty bitcoina? Jak czytamy na comparic.pl, wpłynęły na to pozytywne dane gospodarcze z USA i ogłoszenie przez prezydenta Joe Bidena ram dla umowy o wydatkach socjalnych w wysokości 1,75 tys. dolarów.

Kraken szacuje, że kolejne miesiące przynoszą dalsze umacnianie wartości bitcoina. Eksperci przewidują, że przyczynią się do tego m.in. dobre wyniki w czwartym kwartale, spowodowane okresem świątecznym. Należy też spodziewać się dalszego pobudzania globalnej gospodarki, która dostosowuje się do realiów życia w dobie COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
xyz
2 lata temu
jeszcze was te bitcoiny zaprowadza , w LAS.
Twój nick
2 lata temu
A potem będzie jak z rozbrajaniem bomby atomowej w którejś z części Nagiej Broni - wystarczy wyciągnąć wtyczkę z gniazdka
jano
2 lata temu
Typowa piramida, towar bezużyteczny, nie daje odsetek i nic z Krypto sie nie zbuduje, ale ograniczona podaż produktu i namawianie kolejnych na zakup tego, w koncu banka pęknie klasyczny Ponzi schemat. Jasne że po drodze niektórzy zarobią, ale masa straci.
Ona
2 lata temu
Tylko czekać, aż będzie po 1 000 000. Za dużo papieru nadrukowali
Znawca
2 lata temu
Bitcoin w ostatnim miesiącu jest na plusie około 13%, ETH już ponad 26%. Tak więc Ethereum górą.