Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Bitwa o wozy 2020". Tak rząd dopinguje mieszkańców małych gmin, by poszli głosować

29
Podziel się

W każdym województwie mała gmina z największą frekwencją otrzyma wóz strażacki - zapowiada resort spraw wewnętrznych. - Apeluję do wójtów, burmistrzów, radnych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą - mówi wiceminister Szefernaker.

Rząd chce wynagrodzić dobrą frekwencję wozami strażackimi
Rząd chce wynagrodzić dobrą frekwencję wozami strażackimi (Twitter)
bEqkJzxh

"Bitwa o wozy 2020", jak brzmi oficjalna nazwa konkursu, ma dotyczyć najmniejszych gmin, w których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tysięcy.

Konkurs ma zmotywować mieszkańców gmin, by poszli głosować w pierwszej turze wyborów prezydenckich 28 czerwca.

- Chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą - mówi Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.

bEqkJzxj
Zobacz także: Wybory 2020. Były rzecznik prezydenta z uznaniem o <a href="https://wiadomosci.wp.pl/rafal-trzaskowski-6030162878858369c">Rafale Trzaskowskim</a>. "Osiągnął sukces". Obejrzyj wideo:

Zwycięskie gminy dostaną jednak od komendanta głównego straży pożarnej nie sam pojazd, a "środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych".

bEqkJzxp

- W zeszłym roku miały miejsce akcje profrekwencyjne, my bierzemy dobry przykład od samorządów - komentował Paweł Szefernaker.

Wiceminister Szefernaker powiedział też "najpóźniej we wtorek" środki dezynfekcyjne oraz ochrony osobistej na wybory powinny trafić do samorządów.

bEqkJzxq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqkJzxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
Kwak
rok temu
Jak w Rosji he he
Małomiasteczk...
rok temu
Rządzącym zależy na frekwencji jedynie w małych miasteczkach i na wsi bo tam poparcie w ostatnich wyborach dla PIS wynosiło 56%. W większych miejscowościach i aglomeracjach już nie. A tam też są OSP. I plebiscyt dotyczy tylko 1 tury. Kogo oni chcą oszukać?
aleo
rok temu
Jest waszym zasmolonym obowiązkiem wyposażać tych co nas ratują a nie obiecywać gruszki na wierzbie
bEqkJzxL
olo
rok temu
Powinni w nagrode dac sliskiego penisa bo to symboliczne zwyciestwo hehe
znk
rok temu
na to idą nasze pieniądze? sprzęt ratowniczy nie tam gdzie jest potrzebny, ale tam gdzie zasłużą?
...
Następna strona