Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Duda o energetyce: Mniej węgla, więcej zielonej energii i farmy na Bałtyku

- Mamy zaplanowany miks energetyczny na dziesięciolecia - mówi prezydent Andrzej Duda. Jak dodaje, w przyszłości będziemy się coraz mniej opierać na węglu, a coraz bardziej na "zielonej energii", a być może też na energii atomowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Duda chce bardziej opierać się na "zielonej energii"

Prezydent Duda w swoim oświadczeniu stwierdził, że Polska jest coraz bardziej uniezależniona od rosyjskiego gazu. Wspominał tu o gazoporcie w Świnoujściu, dzięki któremu możemy sprowadzać gaz LNG z USA.

Dodał też, że w planach jest budowa kolejnego, tym razem pływającego gazoportu w okolicach Gdańska.

Prezydent mówił też o "miksie energetycznym, który jest rozplanowany na dziesięciolecia". - Będziemy zmniejszali udział energii pochodzący z węgla, będziemy zwiększali udział zielonej energii - mówił.

Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem. Obejrzyj wideo:

- Będziemy starali się zbudować wielkie farmy wiatrowe na Bałtyku, ale będziemy we współpracy z USA i być może z partnerami starali się wprowadzić konwencjonalną energię atomową, aby w Polsce nigdy nie zabrakło prądu - dodał. Zaznaczył jednak, że wyboru technologii "Polska dokona w wielką rozwagą" i że "będzie to długotrwały proces". Zapewnił, że priorytetem w tej kwestii będzie bezpieczeństwo.

Prezydent wspominał też o wielkich inwestycjach i o programach socjalnych, które wprowadził rząd Zjednoczonej Prawicy. - Nie jesteśmy dziadowskim krajem - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2020

27 /1Najprzut trzeba spełnić obietnice dane frankowiczom potem obiecane mieszkania obietnice rolnikom obietnice z autami na prąd obiecane trzy … Czytaj całość

20-06-2020

WrzKseroboyu... Wypad za okradanie ludzi pracy

20-06-2020

PJNLewak! - jeszcze na rowerze zacznie jeździć

Rozwiń komentarze (76)