Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Andrzej Duda o energetyce: Mniej węgla, więcej zielonej energii i farmy na Bałtyku

76
Podziel się

- Mamy zaplanowany miks energetyczny na dziesięciolecia - mówi prezydent Andrzej Duda. Jak dodaje, w przyszłości będziemy się coraz mniej opierać na węglu, a coraz bardziej na "zielonej energii", a być może też na energii atomowej.

Duda chce bardziej opierać się na "zielonej energii"
Duda chce bardziej opierać się na "zielonej energii" (PAP)
bEpxVeOJ

Prezydent Duda w swoim oświadczeniu stwierdził, że Polska jest coraz bardziej uniezależniona od rosyjskiego gazu. Wspominał tu o gazoporcie w Świnoujściu, dzięki któremu możemy sprowadzać gaz LNG z USA.

Dodał też, że w planach jest budowa kolejnego, tym razem pływającego gazoportu w okolicach Gdańska.

Prezydent mówił też o "miksie energetycznym, który jest rozplanowany na dziesięciolecia". - Będziemy zmniejszali udział energii pochodzący z węgla, będziemy zwiększali udział zielonej energii - mówił.

bEpxVeOL
Zobacz także: Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem. Obejrzyj wideo:

- Będziemy starali się zbudować wielkie farmy wiatrowe na Bałtyku, ale będziemy we współpracy z USA i być może z partnerami starali się wprowadzić konwencjonalną energię atomową, aby w Polsce nigdy nie zabrakło prądu - dodał. Zaznaczył jednak, że wyboru technologii "Polska dokona w wielką rozwagą" i że "będzie to długotrwały proces". Zapewnił, że priorytetem w tej kwestii będzie bezpieczeństwo.

Prezydent wspominał też o wielkich inwestycjach i o programach socjalnych, które wprowadził rząd Zjednoczonej Prawicy. - Nie jesteśmy dziadowskim krajem - dodał.

bEpxVeOR

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpxVePm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
zatroskana ro...
rok temu
miales 4 lata na BRENIE. Teraz zamilcz i idz nam z o oczu. zacznij byc dorosly i damodzielny. bo dziadek jarus juz dlugo nie pociagnie jest stary i co yy wtedy zrobisz jak nie zdoroslejesz i sie NIE USAMOFZIELNISZ????!!!!
ubawions
rok temu
a jak tam twoje poprzednie klanstwa???????
azaz
rok temu
A czy "przypadkiem" to "być może też na energii atomowej" nie leży u podstaw wezwania przez Trampa do odwiedzin Waszyngtonu ?
bEpxVePn
Ale ma
rok temu
sny, atom tak ale w kalesonach a wiatraki nie bo Don Kiszot rozwali je tuz przed rozruszeniem, i znowu pieniazki w bloto.
podpis
rok temu
Teraz pan Duda mówi o wiatrakach. A kto podpisał ustawę, która zabrania stawiania wiatraków w odległości nie mniejszej niż 1,5 km od siedlisk ludzkich, co w praktyce wyłączyło 90% powierzchni kraju z możliwości postawienia farm wiatrowych?
...
Następna strona