Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Duda z Trumpem o obronie, bezpieczeństwie, energii i gospodarce. Prezydent przedstawia plan

1
Podziel się

Wieczorem w środę administracja prezydenta Trumpa już oficjalnie potwierdziła wcześniejsze doniesienia o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA 24 czerwca. O tematach rozmów z Donaldem Trumpem poinformował prezydent Duda.

Prezydent Duda będzie pierwszym prezydentem odwiedzającym Biały Dom, po okresie izolacji.
Prezydent Duda będzie pierwszym prezydentem odwiedzającym Biały Dom, po okresie izolacji. (PAP)
bEiqfUid

Jak zapowiada Andrzej Duda cytowany przez PAP, wśród tematów, które Donald Trump wskazał w zaproszeniu, są "kwestie obrony i bezpieczeństwa – bardzo ważny temat w tej chwili co do przyszłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi".

Jak zapewnił prezydent Duda, obaj przywódcy mają też rozmawiać o współpracy energetycznej. Oprócz tego w agendzie rozmów zapisano współpracę gospodarczą.

Zobacz także: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"
bEiqfUif

- Tu myślę, że prezydent Donald Trump myśli przede wszystkim o współpracy w ramach Trójmorza - wyjaśnił Andrzej Duda, cytowany przez PAP. Jak dodał USA już przeznaczyły miliard dolarów na wspieranie tej inicjatywy.

Wśród tematów poruszanych w Białym Domu mają się znaleźć również te dotyczące cyberbezpieczeństwa. Jak zaznaczył stający się o reelekcję prezydent, cieszy się, że po czasie izolacji wywołanej wirusem "polityka międzynarodowa zaczyna wracać na normalne tory".

Andrzej Duda zaznaczył również, że innym powodem do radości jest fakt, że będzie pierwszym prezydentem zaproszonym do Białego Domu po izolacji. Jak ocenił to dowód na to, że pandemia dobiega końca.

bEiqfUil

Prezydent nie obawia się również, że jego nieobecność w kraju na ostatniej prostej kampanii będzie mu przeszkodą w staraniu się o reelekcję.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEiqfUiG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Polityka ener...
rok temu
Podobno Trump ma do sprzedania żarówki stuwatowe. Pan Prezydent kupi każdą ilość. Tylko dlaczego tak drogo?