Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.06.2020 18:01

Duda z Trumpem o obronie, bezpieczeństwie, energii i gospodarce. Prezydent przedstawia plan

Wieczorem w środę administracja prezydenta Trumpa już oficjalnie potwierdziła wcześniejsze doniesienia o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA 24 czerwca. O tematach rozmów z Donaldem Trumpem poinformował prezydent Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent Duda będzie pierwszym prezydentem odwiedzającym Biały Dom, po okresie izolacji.

Jak zapowiada Andrzej Duda cytowany przez PAP, wśród tematów, które Donald Trump wskazał w zaproszeniu, są "kwestie obrony i bezpieczeństwa – bardzo ważny temat w tej chwili co do przyszłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi".

Jak zapewnił prezydent Duda, obaj przywódcy mają też rozmawiać o współpracy energetycznej. Oprócz tego w agendzie rozmów zapisano współpracę gospodarczą.

Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

- Tu myślę, że prezydent Donald Trump myśli przede wszystkim o współpracy w ramach Trójmorza - wyjaśnił Andrzej Duda, cytowany przez PAP. Jak dodał USA już przeznaczyły miliard dolarów na wspieranie tej inicjatywy.

Wśród tematów poruszanych w Białym Domu mają się znaleźć również te dotyczące cyberbezpieczeństwa. Jak zaznaczył stający się o reelekcję prezydent, cieszy się, że po czasie izolacji wywołanej wirusem "polityka międzynarodowa zaczyna wracać na normalne tory".

Andrzej Duda zaznaczył również, że innym powodem do radości jest fakt, że będzie pierwszym prezydentem zaproszonym do Białego Domu po izolacji. Jak ocenił to dowód na to, że pandemia dobiega końca.

Prezydent nie obawia się również, że jego nieobecność w kraju na ostatniej prostej kampanii będzie mu przeszkodą w staraniu się o reelekcję.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, Andrzej Duda, trump, wizyta dudy w usa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2020

Polityka energetycznaPodobno Trump ma do sprzedania żarówki stuwatowe. Pan Prezydent kupi każdą ilość. Tylko dlaczego tak drogo?

Rozwiń komentarze (1)