Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tysiąc złotych dla uczniów z małych miast. Rafał Trzaskowski zapowiada nowy fundusz

Kandydat na prezydenta zapowiada specjalny fundusz dla uczniów z mniejszych miejscowości. 50 tys. dzieci miałoby dostawać po 1 tys. zł miesięcznie - "na książki czy na utrzymanie w mieście, w którym jest uczelnia".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook)
Kandydat KO na prezydenta chce odbudować prestiż zawodu nauczyciela

- Nasze ambicie powinny sięgać gwiazd, niezależnie o tego, skąd pochodzimy - mówił Rafał Trzaskowski na spotkaniu z wyborcami w Olsztynie.

Zapowiedział stworzenie specjalnego, prezydenckiego funduszu stypendialnego - dla dzieci ze wsi i z mniejszych miast. Dzięki niemu, tysiąc złotych miesięcznie miałoby trafiać do 50 tys. dzieci. Pieniądze miałyby iść na książki, pomoce naukowe czy też na wynajęcie mieszkania w mieście, "w którym funkcjonuje uczelnia".

Dodał, że po zamknięciu szkół i przestawieniu ich pracy na tryb zdalny, "z radarów nauczycieli zniknęło nawet 10 tys. dzieci".

Debata prezydencka 2020. Drwiny z pytań do kandydatów. "Niezły odlot". Obejrzyj wideo:

Kandydat KO na prezydenta mówił też o przywróceniu prestiżu dla zawodu nauczyciela. - Również podwyżki dla pedagogów są absolutnym priorytetem - dodał na spotkaniu z wyborcami.

- Ja do tej pory pamiętam nazwiska wszystkich swoich nauczycieli z liceum - wspominał Trzaskowski. Dodawał, że jest wdzięczny swoim nauczycielom, na przykład za to, że motywowali go do nauki łaciny.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2020

WróbelLudzie głosują na PO tylko dlatego że nienawidzą Kaczyńskiego gotowi są poświęcić dobro polski z nienawiści a argumentów brak.

20-06-2020

TaaaTaaa.... jako kandydat na Prezydenta Warszawy obiecywał 100 zł./mies. dla każdego ucznia na zajęcia dodatkowe.... Został Prezydentem Warszawy i nikt … Czytaj całość

20-06-2020

ratnkRafciu przecież pełowska targowica mówiła , że pinindzy ni ma i ni będzie , to skąd weźmiesz.

Rozwiń komentarze (170)