Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tysiąc złotych dla uczniów z małych miast. Rafał Trzaskowski zapowiada nowy fundusz

170
Podziel się

Kandydat na prezydenta zapowiada specjalny fundusz dla uczniów z mniejszych miejscowości. 50 tys. dzieci miałoby dostawać po 1 tys. zł miesięcznie - "na książki czy na utrzymanie w mieście, w którym jest uczelnia".

Kandydat KO na prezydenta chce odbudować prestiż zawodu nauczyciela
Kandydat KO na prezydenta chce odbudować prestiż zawodu nauczyciela (Facebook)
bEqKPqRN

- Nasze ambicie powinny sięgać gwiazd, niezależnie o tego, skąd pochodzimy - mówił Rafał Trzaskowski na spotkaniu z wyborcami w Olsztynie.

Zapowiedział stworzenie specjalnego, prezydenckiego funduszu stypendialnego - dla dzieci ze wsi i z mniejszych miast. Dzięki niemu, tysiąc złotych miesięcznie miałoby trafiać do 50 tys. dzieci. Pieniądze miałyby iść na książki, pomoce naukowe czy też na wynajęcie mieszkania w mieście, "w którym funkcjonuje uczelnia".

Dodał, że po zamknięciu szkół i przestawieniu ich pracy na tryb zdalny, "z radarów nauczycieli zniknęło nawet 10 tys. dzieci".

bEqKPqRP
Zobacz także: Debata prezydencka 2020. Drwiny z pytań do kandydatów. "Niezły odlot". Obejrzyj wideo:

Kandydat KO na prezydenta mówił też o przywróceniu prestiżu dla zawodu nauczyciela. - Również podwyżki dla pedagogów są absolutnym priorytetem - dodał na spotkaniu z wyborcami.

- Ja do tej pory pamiętam nazwiska wszystkich swoich nauczycieli z liceum - wspominał Trzaskowski. Dodawał, że jest wdzięczny swoim nauczycielom, na przykład za to, że motywowali go do nauki łaciny.

bEqKPqRV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqKPqSq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(170)
Romet
rok temu
Jeśli Czaszkowski wypłaci ze swoich prywatnych pieniędzy to pomysł mi się podoba.
abc
rok temu
Podwyżki dla nauczycieli - tak. Dalsze rozdawnictwo - NIE. Zdecyduj się Rafale - jesteś po stronie ćpająco-pijącej patologii czy pracujących obywateli.
trzask i nie ...
rok temu
Naczelnik zmanipuluje,ze jest 51 tysiecy mieszkancow i nie nalezy sie tysiak.
bEqKPqSr
Zgred
rok temu
A na remont Czajki? Budowę 5 linii metra?
ania
rok temu
"Obiecanki-cacanki" dużo obiecywał przed wyborem na prezydenta Warszawy i co - nie dotrzymał obietnic . Już udowodnił, że ma krótką pamięć - tak więc będzie zasłaniał się niepamięcią. Ot i cały Trzaskowski.
...
Następna strona