Notowania

wiadomości
12.07.2019 13:03

Biuro podróży Mediterraneum upadło. Turyści we Włoszech i Grecji mogą mieć kłopoty

Mediterraneum działało od 28 lat. Informacje o upadku biura potwierdził już Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Gwarancja ubezpieczeniowa tego touroperatora na 2019 r. opiewają na 1,26 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Podziwiający teraz piękne włoskie widoki, już za chwilę mogą być ewakuowani do kraju. (Fot: funkyfrogstock)

Mediterraneum działa w Poznaniu od 1991 r. Ogłoszenie przez nie upadłości zapewne jest dużym zaskoczeniem dla klientów którzy z tym touroperatorem jeździli przez te wszystkie lata do Włoch, Grecji, Francji, Hiszpanii i na Bałkany.

Firma organizowała również pielgrzymki i młodzieżowe obozy za granicą - informuje Radio ZET. Te doniesienia potwierdziła już rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego. Zapowiedziała też, że "informacje dla poszkodowanych klientów biura będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego”.

Lubisz zaszaleć na wakacjach? Uważaj na zapisy polisy ubezpieczeniowej!

"Spółka nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z podróżnymi oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych przez podróżnych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane" - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Jednocześnie urząd informuje, że firma posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki z firmą SIGNAL IDUNA Polska, na kwotę 1,26 mln zł.

Niestety Urząd Marszałkowski nie wie jeszcze, jak wielu turystów może potrzebować pomocy za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, turystyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2019

PietrekCiekawe, że biura podróży upadają wyłącznie w sezonie turystycznym. Zaraz po tym, jak ludzie wpłacili im pieniądze. Każda taka upadłość powinna być … Czytaj całość

12-07-2019

lolkazawsze upadłości ogłaszają w trakcie sezonu.Przypadek?

12-07-2019

ABCKolejny biznes upadł.Nie wpłynie kasa do budżetu ale teraz budżet zapłaci za ściągnięcie tych turystów do Polski.Cudownie,Wenezuela się zbliża … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)