Notowania

Przejdź na

Boeing 737 Max. Firma wstrzymuje produkcję

Boeing wstrzymuje od stycznia 2020 roku produkcję samolotów 737 Max. To efekt problemów technicznych w modelu, które przyczyniły się do dwóch katastrof sprzed około roku. Zginęło w nich 246 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Boeing wstrzymuje produkcję modelu 737 Max (Fot: AP/Associated Press/East News)

Jak informuje PAP, taka decyzja zapadła na dwudniowych obradach zarządu w Chicago.

W podjęciu decyzji pomogły sygnały płynące z Federalnej Agencji Lotnictwa w USA (FAA), która zasugerowała, że Boeing 737 Max jeszcze długo nie będzie dopuszczony do eksploatacji przez regulatora.

Wcześniej Boeing zapewniał, że usunął wszystkie usterki i liczył, że maszyny zostaną dopuszczone do lotów jeszcze w tym roku. Jak widać, nadzieje nie zostały spełnione.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że z powodu dwóch katastrof - w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu tego roku - w których łącznie zginęło 346 ludzi, w marcu wszystkie samoloty Boeing 737 Max zostały uziemione. Ponadto, Federalna Agencja Lotnictwa wykryła latem nową usterkę w maszynach 737 Max.

Mimo to koncern produkował 42 maszyny miesięcznie, licząc na unormowanie się sytuacji. Wszystko wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie. A to oznacza straty amerykańskiego producenta.

Cztery boeingi 787 nie latają z powodu przedłużających się napraw silników Rolls-Royce’a.
LOT płaci fortunę za uziemione boeingi. Naprawy przedłużają się

Koncern poinformował, że w drugim kwartale tego roku poniósł najwyższe straty w swojej historii: - 3,7 mld dolarów. Zawieszenie prac może sprawić, że firma będzie na jeszcze większym minusie.

Na problemach z Boeingami traci również LOT. Polski przewoźnik płaci fortunę za uziemione samoloty, o czym informowaliśmy w money.pl we wtorek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2019

Nemopytanie do autora tych ,,wypocin" :Zginęło w nich 246 osób, a parę linijek niżej:zginęło 346 ludzi to w końcu ile osób zginęło ? warto najpierw … Czytaj całość

17-12-2019

JO ZagłobaZwykły 737 jest wołem roboczym wielu linii. Lepsze jest wrogiem dobrego.

17-12-2019

Twój nickHehe! Jak się nałożyło cło na chińskie aluminium to teraz trzeba robić samoloty z brukwi i pietruszki

Rozwiń komentarze (5)