Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Boeing 737 MAX ma więcej wad, niż się wydawało. Amerykanie znaleźli kolejny problem

5
Podziel się

Ostatnie inspekcje dokonane w samolotach boeing 737 MAX wykryły więcej usterek, niż to stwierdzono pod koniec zeszłego tygodnia. Wtedy dwie amerykańskie linie tymczasowo wycofały te maszyny w związku z problemami elektrycznymi.

Boeing 737 MAX ma więcej wad, niż się wydawało. Amerykanie znaleźli kolejny problem
Boeingi 737 MAX na lotnisku producenta w USA podczas testów. (Kyodo News via Getty Images, Kyodo News)
bDYqcfBx

O nowych problemach samolotów, które miały przebojem zawojować świat, pisze w piątek agencja Reuters, powołując się na źródła branżowe.

Sprawa po raz kolejny trafia na pierwsze strony gazet. W wydanym tydzień temu komunikacie Boeing poinformował, że polecił 16 swoim klientom, by sprawdzili "potencjalny problem elektryczny w konkretnej grupie samolotów 737 MAX przed dalszymi operacjami".

Zobacz także: Prof. Parczewski o odporności populacyjnej w Polsce
bDYqcfBz

Wtedy chodziło o sprawdzenie uziemienia w jednym z komponentów systemu elektrycznego. Jak pisze Reuters, inspekcje dokonane w tych samolotach ujawniły podobne problemy w innych częściach maszyn.

Amerykański koncern jak na razie nie ustosunkował się do tych informacji.

bDYqcfBF

Boeingi 737 MAX stosunkowo niedawno powróciły do lotów na całym świecie po prawie dwuletniej przerwie związanej z naprawianiem wadliwych systemów, które przyczyniły się do katastrof w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu 2019 roku. Łącznie zginęło w nich wtedy 346 osób.

Po uziemieniu Boeing 737 Max odbył swój pierwszy komercyjny lot z pasażerami w Europie dopiero 17 lutego tego roku. Na lotniskach odstał 22 miesiące.

Jako pierwsza zezwolenie na powrót Boeingów 737 Max do latania z pasażerami wydała 18 listopada 2020 roku Federalna Agencja Lotnictwa USA (FAA). Wkrótce podobną decyzję wydał brazylijski regulator lotniczy i w grudniu zeszłego roku odbył się pierwszy po 20 miesiącach lot komercyjny z pasażerami. PLL LOT ma w swojej flocie 5 Boeingów 737 MAX.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYqcfCa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Gucio
3 tyg. temu
Współczesna technologia idzie zgodnie z oczekiwaniem klienta ma być ładne i tanie....
Lepszy airbus
3 tyg. temu
Że złomować na koszt Boeinga i miliardowe kary jak za dieselgate... Dopuścić takie złomy do użytku cywilnego.... Karać UE karać do zera golić.
Polo
3 tyg. temu
Tylko Airbus!
bDYqcfCb
bodex
3 tyg. temu
coś , jak Skoda 1000 MB - "tysiąc małych błędów'
misio
3 tyg. temu
samolot zaprojektowany przez informatyków, inżynierowie byli za drodzy... efekt jak już wiadomo piorunujący... super wyglądał na folderze...