Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bon turystyczny. Prezydent obiecuje ustawę jeszcze przed wakacjami

968
Podziel się

- Bon turystyczny będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. To będzie 500 zł na każde dziecko - ogłosił w poniedziałek w Ustce prezydent Andrzej Duda. Potwierdzają się informacje money.pl, że pieniądze te nie będą przekazywane do ręki, jak w przypadku świadczenia 500+, ale będą miały formę kodu do wykorzystania na usługi turystyczne.

Andrzej Duda ujawnił szczegóły bonu turystycznego
Andrzej Duda ujawnił szczegóły bonu turystycznego (PAP)
bDUIPNFh

- Ponieważ szacujemy, że w Polsce jest około 2 mln 400 tys. rodzin wychowujących dzieci, z czego znakomita większość, bo prawie 2 mln rodzin wychowuje tych dzieci co najmniej dwoje, więc można śmiało mówić, że w 80 proc. będzie to przynajmniej 1000 zł dla rodziny - mówił prezydent.

Potwierdziły się informacje money.pl, że pieniądze nie będą wypłacane w gotówce. - Bon będzie miał postać elektroniczną, cyfrową - wyjaśniał prezydent. Będzie go można uzyskać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych w ZUS. - po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu, taki bon będzie przydzielany - mówił Andrzej Duda. Rezerwując nocleg czy kupując miejsce na koloniach dla dzieci będzie trzeba powiedzieć właścicielowi czy organizatorowi, że korzystamy z bonu. Wypłacającym będzie ZUS.

Zobacz także: Zobacz też: Pensja minimalna będzie podwyższona? "Dziś nie ma projektu uchwały w tej sprawie"
bDUIPNFj

Skąd rząd będzie wiedział, że pieniądze są wydawane na cele turystyczne? Z kodu będzie można skorzystać w tych miejscach, które przystąpią do programu i zostaną umieszczone w specjalnej bazie turystycznej, dedykowanej do tego programu.

Właściciele miejsc noclegowych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, biura podróży, organizatorzy kolonii i obozów oraz właściciele klubów sportowych - wszyscy ci przedsiębiorcy będą mogli dołączyć do programu. Wnioski będą składać elektronicznie i zostaną wpisani do bazy, na tej podstawie rodzice będą mogli wykorzystać bony na dzieci w tych miejscach.

bDUIPNFp

- Bon będzie można wykorzystać - mam nadzieję - już w te wakacje. Będzie ważny do końca 2021 r. - zapowiedział prezydent. - Rozmawiałem z marszałek Elżbietą Witek. Obiecała, że zrobi wszystko co w jej mocy, by Sejm jeszcze przed wakacjami tę ustawę o bonie turystycznym przyjął. Mam nadzieję, że Sejm ją będzie rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu - powiedział. Po czym zaapelował do Senatu, żeby również jak najszybciej rozpatrzył ustawę.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDUIPNFK
KOMENTARZE
(968)
Karla
11 miesięcy temu
A kiedy ja coś dostanę? Osoba pracująca od 15 lat, bez dzieci! Pracujący po raz kolejny zrzucają się na obiecanki kampanijne :( Rozdawnictwo tylko to potrafi na partia!!!!
Modi
11 miesięcy temu
Od zapowiedzi po 1000zł dla każdego wyszedł kolejny podział. Tak właśnie dzieli się nasz kraj. Smutne to.
masakra
11 miesięcy temu
Kupowanie głosów. Super
bDUIPNFL
Asia
11 miesięcy temu
Panie Prezydencie... Ja i moja rodzina nie będziemy na Pana głosować.. Rozdaje Pan nasze pieniądze... A co dla nas pracujących... To my pracujemy na 500+ dla nierobów... Panie Trzaskowski ma Pan nasze głosy...
Zdegustowana
11 miesięcy temu
Dzieci już maja 500 +, bony po 300 na książki, a tu człowiek pracuje, dzieci dorosłe do emerytury jeszcze trochę i oczywiście na nic się nie łapie!!!
...
Następna strona