Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny. Prezydent obiecuje ustawę jeszcze przed wakacjami

- Bon turystyczny będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. To będzie 500 zł na każde dziecko - ogłosił w poniedziałek w Ustce prezydent Andrzej Duda. Potwierdzają się informacje money.pl, że pieniądze te nie będą przekazywane do ręki, jak w przypadku świadczenia 500+, ale będą miały formę kodu do wykorzystania na usługi turystyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Andrzej Duda ujawnił szczegóły bonu turystycznego

- Ponieważ szacujemy, że w Polsce jest około 2 mln 400 tys. rodzin wychowujących dzieci, z czego znakomita większość, bo prawie 2 mln rodzin wychowuje tych dzieci co najmniej dwoje, więc można śmiało mówić, że w 80 proc. będzie to przynajmniej 1000 zł dla rodziny - mówił prezydent.

Potwierdziły się informacje money.pl, że pieniądze nie będą wypłacane w gotówce. - Bon będzie miał postać elektroniczną, cyfrową - wyjaśniał prezydent. Będzie go można uzyskać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych w ZUS. - po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu, taki bon będzie przydzielany - mówił Andrzej Duda. Rezerwując nocleg czy kupując miejsce na koloniach dla dzieci będzie trzeba powiedzieć właścicielowi czy organizatorowi, że korzystamy z bonu. Wypłacającym będzie ZUS.

Zobacz też: Pensja minimalna będzie podwyższona? "Dziś nie ma projektu uchwały w tej sprawie"

Skąd rząd będzie wiedział, że pieniądze są wydawane na cele turystyczne? Z kodu będzie można skorzystać w tych miejscach, które przystąpią do programu i zostaną umieszczone w specjalnej bazie turystycznej, dedykowanej do tego programu.

Właściciele miejsc noclegowych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, biura podróży, organizatorzy kolonii i obozów oraz właściciele klubów sportowych - wszyscy ci przedsiębiorcy będą mogli dołączyć do programu. Wnioski będą składać elektronicznie i zostaną wpisani do bazy, na tej podstawie rodzice będą mogli wykorzystać bony na dzieci w tych miejscach.

- Bon będzie można wykorzystać - mam nadzieję - już w te wakacje. Będzie ważny do końca 2021 r. - zapowiedział prezydent. - Rozmawiałem z marszałek Elżbietą Witek. Obiecała, że zrobi wszystko co w jej mocy, by Sejm jeszcze przed wakacjami tę ustawę o bonie turystycznym przyjął. Mam nadzieję, że Sejm ją będzie rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu - powiedział. Po czym zaapelował do Senatu, żeby również jak najszybciej rozpatrzył ustawę.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2020

KarlaA kiedy ja coś dostanę? Osoba pracująca od 15 lat, bez dzieci! Pracujący po raz kolejny zrzucają się na obiecanki kampanijne :( Rozdawnictwo tylko to … Czytaj całość

08-06-2020

ModiOd zapowiedzi po 1000zł dla każdego wyszedł kolejny podział. Tak właśnie dzieli się nasz kraj. Smutne to.

08-06-2020

masakraKupowanie głosów. Super

Rozwiń komentarze (968)