Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bony i karty podarunkowe na święta. Firmy wydadzą prawie 2 mld zł

Mniej gotówki, a więcej imprez świątecznych. Choć o połowę wzrosła liczba firm, które o okresie świątecznym obdarowuje pracowników profitami, to coraz częściej zamiast wyższych premii pracodawcy organizują dla podwładnych imprezy świąteczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Mniej gotówki, a więcej imprez świątecznych.

84 proc., polskich firm zaplanowała z okazji świąt Bożego Narodzenia specjalne świadczenia na pracowników - wynika z badania pracodawców przeprowadzonego przez agencję zatrudnienia Randstad, które opisuje "Rzeczpospolita".

O połowę w stosunku do poprzedniego roku wzrosła liczba tych pracodawców, którzy wydadzą na pracownika ponad 500 zł. Dziś będzie to co piąta firma. Ale co trzecia zamierza przeznaczyć na pracownika między 100 a 300 zł.

Pracodawcy hojni pod choinkę. Pracownicy korzystają

W sumie blisko 2 mld zł wydadzą firmy na gwiazdkowe bony i karty podarunkowe dla pracowników, bo to właśnie ta forma "obdarowywania" podwładnych jest najbardziej popularna.

Zakupy. Tak nas robią "na szaro" w sklepach

Jak zauważają eksperci Randstad, Randstad, silna presja płacowa, wymaga od pracodawców działań. Starają się oni na nią odpowiadać nie tyle poprzez podwyżki, ile poprzez jednorazowe działania – w tym gwiazdkowe benefity - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Bony, talony czy premia na święta? Co dać pracownikowi?

Jak wskazuje dziennik forma również się zmienia. Firmy chętniej organizują gwiazdkowe imprezy niż zwiększają pulę premii. Mogą być to wigilie firmowe lub tzw. "śledzik". Zwykle w restauracjach, rzadziej w przyzakładowych stołówkach lub po prostu w siedzibie firmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: premie, święta, bony, praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

wwAle bzdury, chyba tylko w firmach skarbu państwa

Rozwiń komentarze (1)