Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boris Johnson uruchamia super-wizy dla naukowców

Premier Wielkiej Brytanii chce, by jego kraj stał się naukowym mocarstwem, dlatego wprowadza super-wizy dla najbardziej uzdolnionych naukowców z całego świata. - Opuszczamy Unię Europejską, ale chcę wysłać sygnał, że jesteśmy otwarci na najbardziej utalentowane umysły - mówi Boris Johnson.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Boris Johnson uruchamia specjalny program dla naukowców

Program przyspieszonych wiz dla naukowców rusza od lutego. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson chce w ten sposób ściągnąć do kraju najlepszych naukowców z całego świata. Marzy mu się wręcz naukowe supermocarstwo - podaje "The New York Times".

Johnson, uruchamiając program "Global Talent", zapewnił, że brytyjski rząd przeznaczy na jego realizację aż 300 mln funtów. Pieniądze będą przeznaczone na badania nad zaawansowaną matematyką. Pomogą sfinansować projekty naukowców, którzy pracują nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami z wielu dziedzin, jak choćby poprawa bezpieczeństwa podróży lotniczych, rozwój smartfonów czy sztucznej inteligencji.

- Wielka Brytania ma długą historię dotyczącą odkryć naukowych. By być liderem w tej dziedzinie, a także stawiać czoła wyzwaniom przyszłości, musimy nadal inwestować w naukowe talenty i nowatorskie badania - powiedział Johnson. - Właśnie dlatego, gdy opuszczamy Unię Europejską, chcę wysłać wiadomość, że Wielka Brytania jest otwarta na najbardziej utalentowane umysły z całego świata i jest gotowa wesprzeć ich w realizacji ich pomysłów - dodał.

Program nie ma limitu osób, które mogą do niego przystąpić, dlatego każdy naukowiec może liczyć na to, że do Wielkiej Brytanii wjedzie bez problemu, oczywiście spełniając wymogi. Ze względu na brexit, Wyspom grozi brak rąk do pracy w najbardziej kluczowych obszarach. W momencie opuszczenia Wspólnoty, obywatele UE tracą prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii (chyba, że zarejestrowali się po "status osiedlonego"), a Brytyjczycy - do osiedlenia się w pozostałych 27 unijnych krajach.

Obejrzyj: "Brexit pewny" - Rostowski komentuje wygraną Johnsona. A polexit?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, boris johnson, wielka brytania, wizy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-01-2020

MarcinWidać brakuje inteligentnych Anglików. W sumie można się było domyślić po tej całej hecy z brexitem.

27-01-2020

bairdSkonczony cham . Niech u siebie ksztalci tych naukowcow a nie podkrada jak robia to caly czas USA

27-01-2020

DompelJuz plyna do UK talenty z Libii

Rozwiń komentarze (59)