Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Braki leków. Hurtownia farmaceutyczna ujawnia stany magazynowe

61
Podziel się:

Brakuje ważnego leku na niedoczynność tarczycy. Zapotrzebowanie na lek jest czterokrotnie wyższe, niż stany magazynowe hurtowni. Dostawy leków od producenta są o wiele niższe, niż zamówienia.

Dostawy leków od producenta są o wiele niższe, niż zamówienia.
Dostawy leków od producenta są o wiele niższe, niż zamówienia. (iStock.com)
bEUOymUl

Neuca – jedna z czołowych hurtowni farmaceutycznych w Polsce, zaopatrująca w leki blisko 30 proc. wszystkich aptek – zdecydowała o upublicznieniu informacji dotyczących obrotu lekiem Euthyrox - informuje portal mgr.farm.

– W związku z poszerzającą się listą leków zagrożonych brakiem dostępności Neuca włącza się komunikację na ten temat. Będziemy informować Państwa o sytuacji dotyczącej leków z wyżej wymienionej listy w hurtowniach Neuca – poinformowała dzisiaj firma Neuca S.A.

bEUOymUn

W specjalnym komunikacie spółka wyjaśnia, że narastające problemy z podażą leków ze strony producentów obserwuje już od kilku miesięcy.

– Z nieoficjalnych informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że istotną przyczyną tej sytuacji jest zamknięcie kilku wytwórni substancji czynnych w Chinach. Sytuacja ta nakłada się na już wcześniej obecne na liście produkty, których braki wynikają z innych przyczyn, głównie niedostatecznych mocy produkcyjnych. Wskutek tego lista tzw. leków deficytowych znacznie się wydłuża – informuje Neuca.

Producenci zapewniają hurtownię, że zmieniają dostawcę substancji czynnych i pracują nad zwiększeniem mocy produkcyjnych, jednak zawirowania w dostępie do poszczególnych produktów są stale obecne i występują w skali całej Europy. Sytuacja ta dotyczy również leku Euthyrox.

bEUOymUt
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

– Zmniejszenie dostaw ze strony producenta wystąpiło już kwietniu. Na skutek podjętych przez Neuca działań w pierwszych tygodniach lipca nastąpiła poprawa i dostawy leków w lipcu dorównują analogicznemu okresowi ubiegłego roku. Mamy zapewnienie producenta o utrzymaniu tego poziomu dostaw w kolejnych miesiącach. Dostawy te są jednak o wiele niższe niż składane przez Neuca zapotrzebowania – informuje spółka, udostępniając konkretne dane.

bEUOymUu

Neuca przyznaje, że problem braków dotyczy wielu leków. Firma stale kontroluje poziom zaopatrzenia i pozostając w kontakcie z producentami stara się zapobiegać pojawianiu braków. Podejmuje także działania dotyczące pozyskiwania odpowiednich zamienników.

– Zwiększamy transparentność w zakresie informacji na temat leków zagrożonych brakiem dostępności poszerzając zakres dostępnych informacji. W przypadku produktów o sytuacji adekwatnej do leku Euthyrox będziemy je publikować na www.neuca.pl/aktualnosci – informuje Paweł Bernat, dyrektor Departamentu Komunikacji Neuca S.A.

Portal MGR.FARM jest częścią Grupy farmacja.net- wielokanałowej platformy komunikacji z farmaceutami i technikami farmaceutycznymi.

bEUOymUv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUOymUO
Źródło:
MGR.FARM
KOMENTARZE
(61)
prazykwantel ...
2 lata temu
Sprzedam Ivermectin Praziquantel Albendazole Metronidazole Mebendazole Niclosamid Tinidazole sell medicines leki Medicines from Thailand: Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl Long expiry date. Send worldwide airmail recorded delivery, 2-3 weeks, for 20zl. With orders over 200zl free postage. Take payments by paypal or Barclays. I can try to find any other medicine similar to listed above. Leki te są również już w Polsce, do wysyłki w krajach Unii Europejskiej, które mają ścisłą kontrolę celną, np Niemcy, Szwecja, Szwajcaria. Wysyłka pobraniowa koszt 20zl lub osobiście koło Warszawy. Ceny leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją i podwójnymi kosztami pocztowymi. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698
swinska tarcz...
2 lata temu
Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa. Również mam suplementy Thyroid-S i Thyroid TR (ten jest bez laktozy i glutenu) po 550zl, 1000 tabletek po 60 mg, włącza to koszt wysyłki pobraniowej. Mogę też je wysłać bezposrednio z Tajlandii lotnicza rejestrowana o 100zl taniej. Proszę przekaż znajomym. dziekuję z góry Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698
Macko
2 lata temu
Leki wykupił szczerbaty prezes😀
bEUOymUP
nino
2 lata temu
naturalna selekcja tak walcza z bezrobociem rzadzacy
rajcowny
2 lata temu
leki +
...
Następna strona