Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Branża motoryzacyjna szykuje się do wznowienia produkcji

3
Podziel się

W poniedziałek polskie zakłady motoryzacyjne zamierzają rozpocząć działanie. Najpierw ruszą te produkujące części i komponenty, potem fabryki samochodów.

Fabryki samochodów wznawiają produkcję.
Fabryki samochodów wznawiają produkcję. (FORUM)
bEpILzxN

Pracę wznowiła już Odlewnia Volkswagen Poznań. Po miesięcznej przerwie do zakładu wrócili pracownicy. Na razie fabryka wykorzystuje 1/4 mocy.

– Stopniowy rozruch odlewni ma zapewnić dostawy części niezbędnych do produkcji samochodów różnych marek koncernu – mówi "Rzeczpospolitej" Thomas Kreuzinger-Janik, dyrektor odlewni.

Pozostałe zakłady Volkswagen Poznań mają ruszyć 27 kwietnia. Wznawianie działania ma być prowadzone etapami i w dużym stopniu będzie zależało od dostępności części.

bEpILzxP
Zobacz także: Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Do rozpoczęcia produkcji po okresie przestoju gotowy jest też zakład Opla w Gliwicach. Na razie trwają jednak konsultacje dotyczące terminu wznowienia produkcji.

Zakład, jak pisze "Rzezpospolita", został przygotowany do pracy w warunkach epidemii. Zaplanowano dezynfekcje powierzchni, narzędzi czy wózków widłowych, a zmiany zaplanowano tak, by pracownicy nie mijali się w przejściach.

bEpILzxV

Wszyscy pracownicy mają mieć na sobie maseczki i okulary ochronne, a przed wejściem do zakładu będą mieć mierzoną temperaturę.

Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie fabryki fiata w Tychach. Jednak z otwarciem zakładu jego właściciel, koncern FCA, prawdopodobnie nie zamierza się spieszyć.

– Z nieoficjalnych informacji, jakie do nas dochodzą, wynika, że uruchomienie produkcji nastąpi dopiero w pierwszej połowie maja – mówi "Rzeczpospolitej" Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w FCA Poland.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEpILzxW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpILzyq
motoryzacja
gospodarka
KOMENTARZE
(3)
Benek77
rok temu
Ehh redakcja tudzież autorzy tekstu. Zdjęcie do artykułu trochę stare. Na zdjęciu Mercedes w220 nie produkowany już od 2005 roku..
FCA to raczej
rok temu
całkowicie wycofa się z Polski.
.44
rok temu
i to są bardzo dobre wiadomości oby tak dalej
bEpILzyr