Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit. Donald Tusk zabiera głos w sprawie opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii

- Krótkie przedłużenie brexitu byłoby możliwe, ale pod warunkiem przyjęcia przez brytyjski parlament wynegocjowanej z Unią umowy - zadeklarował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Donald Tusk odpowiedział premier Theresie May na propozycję przesunięcie brexitu w czasie (Fot: AP/Associated Press/East News)

- Jeśli przyszłotygodniowe głosowanie w Izbie Gmin zatwierdzi wynegocjowaną z Brukselą umowę, wówczas Unia może zgodzić się na krótkie opóźnienie brexitu - zapowiedział Przewodniczący Rady Europejskiej, odnosząc się do listu Theresy May. Donald Tusk nie potwierdził jednak, że będzie to, zaproponowana przez premier Wielkiej Brytanii, data 30 czerwca.

Premier May w swoim liście, nie tylko prosiła Tuska o odłożenie brexitu o 3 miesiące, ale także o pomoc w obejściu decyzji spikera Izby Gmin i ponownym głosowaniu nad umową. Przypomnijmy, że brytyjski parlament dwukrotnie już odrzucił przedstawioną przez premier May umowę z Brukselą.

Rozmowa z Ewą Błaszczyk

- Nawet jeśli nadzieja na ostateczny sukces może wydawać się krucha, nawet złudna, i choć zmęczenie Brexit jest coraz bardziej widoczne i uzasadnione, nie możemy zrezygnować z poszukiwania - aż do ostatniej chwili - pozytywnego rozwiązania - zaznaczył Donald Tusk.

Obejrzyj: Brexit to chaos i katastrofa

Zapowiedział, że nie bedzie nadzwyczajnego spotknia Rady Europejskiej, sytuację w czwartek omówił liderzy krajów UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, donald tusk, wiadomości, gospodarka, wielka brytania
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

DocentZ Tuskiem nikt poważny się nie liczy

20-03-2019

Resurs - kot prezesaKrótko, zwięźle i na temat. Szacun panie TUSK.

20-03-2019

ssoj, super njus, super! Tylko k. o co chodzi?

Rozwiń komentarze (237)