Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Brexit przy tym to pestka. Może nas czekać większa rewolucja

163
Podziel się

W ocenie obserwatorów jeszcze nigdy brytyjska scena polityczna nie była tak niestabilna. Po wyborach władze mogą przejąć politycy zamierzający przeprowadzić na Wyspach prawdziwą socjalistyczną rewolucję.

Jeremy Corbyn zapowiada, że odwróci to, co zrobiła Margaret Thatcher.
Jeremy Corbyn zapowiada, że odwróci to, co zrobiła Margaret Thatcher. (Forum)
bDYLLAJh

Jak przewiduje Joe Twyman, szef instytutu badania opinii publicznej Deltapoll na Wyspach, w ciągu pięciu tygodni, które pozostały do wyborów, wszystko może się jeszcze wydarzyć - czytamy "Rzeczpospolitej".

Najbardziej czarnym scenariuszem dla biznesu działającego w Wielkiej Brytanii jest możliwość realizacji programu reform, za którym stoi Jeremy Corbyn i kandydat na ministra finansów John McDonnell.

Zobacz także: Obejrzyj także: Prezes NIK i jego kamienica. Migalski o słowach ministra Suskiego
bDYLLAJj

Obaj politycy Partii Pracy zapowiadają, że chcą odwrócić to, co zrobiła Margaret Thatcher, czyli całkowicie odmienić stosunki własnościowe. Jak mogłoby to wyglądać?

Jednym z najbardziej nośnych, a zarazem przerażających dla przedsiębiorców, postulatów, jest ten o odebraniu krajowym i zagranicznym firmom 10 proc. akcji, które miałyby trafić do pracowników i skarbu państwu.

bDYLLAJp

W ostrożnych szacunkach "Financial Times" oznaczałoby to transfer wartości 300 mld funtów w ciągu 10 lat. Partia Pracy Corbyna chce również znacjonalizować linie kolejowe, dystrybucję wody, elektryczności i pocztę.

Zapowiada też podniesienie podatków dla zarabiających ponad 80 tys. funtów rocznie. Teraz płacą 19 proc., po wyborach mogliby płacić nawet 26 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYLLAJK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(163)
raf
rok temu
No I co w tym zlego ze chca obywatelom polepszyc los?
ww
rok temu
Znowu klamstwa. Stawki podatkow w UK to : 20 proc. - od 12 500 do 50 000 funtów, 40 proc. - od 50 001 do 150 000 funtów, 45 proc. - powyżej 150 001 funtów. Skad Ci dziennikarze maja takie wiadomosci?
tok
rok temu
Zapowiada też podniesienie podatków dla zarabiających ponad 80 tys. funtów rocznie. Teraz płacą 19 proc.,?????????
bDYLLAJL
cyma
2 lata temu
Tam zadzieje się ! - są opóźnienia w rozwoju ( m.in M Thatcher cofała kraj ) .
Prawda czasu ...
2 lata temu
"znacjonalizować linie kolejowe, dystrybucję wody, elektryczności i pocztę" a potem zmienić nazwę na Rzeczpospolita Brytyjska.
...
Następna strona