Notowania

wiadomości
19.08.2019 20:06

Brexit w twardej wersji wywoła chaos. Najbardziej ucierpią Brytyjczycy

KE odpowiada na ujawniony na Wyspach raport, z którego wynika, że brexit bez umowy oznaczać będzie braki towarów i chaos transportowy w Wielkiej Brytanii. W ocenie Komisji nic takiego nie grozi członkom UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zwolennicy brexitu w każdej formie moga drukować podobne plakaty, ale przyszłość może ich zaskoczyć.

Unijni oficjele poczuli się wywołani do tablicy po ujawnieniu przez "Sunday Times" tajnych dokumentów rządowych dotyczących przygotowań do wyjścia Brytyjczyków z UE bez umowy.

Jak zapewniają, zarysowany tam dramatyczny scenariusz potężnego chaosu dotyczyć będzie tylko Wielkiej Brytanii. Innym państwom członkowskim nie powinien on wyrządzić tak poważnej krzywdy.

Wzrost cen w Polsce. Ekspert: "Inflacja wciąż jednak pod kontrolą"

Oczywiście KE nie udaje, że nie będzie żadnych negatywnych konsekwencji dla obywateli wspólnoty. Jak to określa Bruksela możliwe są zakłócenia zarówno dla obywateli, jak i dla firm.

Jeśli ziści się czarny scenariusz, to w czwartym kwartale Niemcy mogą wpaść w recesję
Niemcom grozi recesja. Wszystko zależy od brexitu

Jak dodała rzeczniczka KE Natasha Bertau, cytowana przez PAP - Będzie to miało też poważny, negatywny wpływ na gospodarkę. Proporcjonalnie będzie on znacznie większy na Wielką Brytanię niż na kraje "UE27" - zaznaczyła.

Nie jest to nowe podejście do tego tematu ze strony Brukseli. Od początku sporu o brexit UE podkreśla jak dużo stracą na tym Brytyjczycy. Szczególnie dużo po wyjściu ze wspólnoty bez żadnej umowy.

Co piąty Brytyjczyk chomikuje jedzenie. Boją się brexitu.
Co piąty Brytyjczyk chomikuje jedzenie. Strach przed brexitem

W niedzielę potwierdziły to brytyjskie dokumenty ujawnione przez "Sunday Times". Według nich 85 proc. samochodów ciężarowych transportujących towary pod kanałem La Manche na długo stać będzie na granicy. Może to trwać miesiącami.

Według przedstawicieli UE Wielka Brytania powinna wyjść ze wspólnoty 31 października i to bez porozumienia. Optymistą jest już tylko nowy premier UK Boris Johnson, który ciągle apeluje o rozmowy.

Bruksela jednak nie jest skora do ustępstw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia eurpoejska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

XxxJakby angole mieli jaja już dawno by wyszli z UE, a tylko błagają o przedłużenie terminów. Wywalić ich, a nie obchodzić się z nimi jak z jajkiem.

19-08-2019

koleIm gorzej tam, tym lepiej tutaj. Część kapitału finansowego i ludzkiego będzie uciekać do unii celnej UE, może nawet do Polski.

19-08-2019

Naprawdę kogoś pogrzałoWyłączenie komentarzy pod artykułami o poszukiwaniach Piotra W.-S. można od biedy zrozumieć. Ale komentarze pod zwykłym artykułem o jego ojcu???

Rozwiń komentarze (6)