Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Bruksela stawia Polsce ultimatum. Grozi karami

91
Podziel się:

Polska ma się podporządkować wyrokowi TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego albo będzie płacić kary - takie ultimatum Komisja Europejska zamierza przedstawić w ciągu najbliższego tygodnia.

Bruksela stawia Polsce ultimatum. Grozi karami
Polska ma się dostosować do wyroku. Unia stawia ultimatum. (Adobe Stock, mychadre77)
bEDMbVSJ

Decyzję o postawieniu Polsce ultimatum wstępnie zatwierdzili szefowie gabinetów komisarzy UE. Oficjalnie ma zostać podjęta we wtorek.

– To ma być ostatnie ostrzeżenie dla Warszawy – tłumaczy Deutsche Welle osoba pracująca w instytucjach UE.

Na dostosowanie się do wyroku Polska będzie miała siedem dni.

bEDMbVSL
Zobacz także: Statistica: Związek Banków Polskich

Bruksela oczekuje, że w tym czasie działalność Izby Dyscyplinarnej SN zostanie zamrożona. Następnie Polska ma zająć się realizacją wyroku Trybunału, który uznał system dyscyplinarny dla polskich sędziów za niezgodny z prawem unijnym.

Jeśli po siedmiu dniach Izba nadal będzie orzekać, Komisja Europejska zwróci się do TSUE o nałożenie na Polski kary finansowej.

bEDMbVSR

Kara będzie rosnąć za każdy dzień, aż do czasu zawieszenia działania Izby. Gdyby Polska nie chciała zapłacić kary, w ostateczności może ona zostać ściągnięta ze środków, które Bruksela wypłaca nam w ramach funduszy unijnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMbVTm
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(91)
O nie
2 miesiące temu
Lepiej dostać pieniądze niż ich nie dostać. A i demokracja na tym zyska. Dzisiaj władza walczy z UE, jutro prof. Czarnek zacznie indoktrynować nasze dzieci, tak nie może być. Dni tej władzy są policzone.
JAR
2 miesiące temu
Najpierw niech unia wyegzekwuje od innych wykonywania wyroków a pózniej niech wymaga od nas.Niemcy,Hiszpania,Włosi nie wykonali gro unijnych wyroków i nikt nie reaguje,a tu znależli sobie w polsce chłopca do bicia.WSTYD.
Matrix
2 miesiące temu
Niestety, ale Podlaski Rząd powinien wydalić z Polski cały przemysł niemiecki do Niemiec. Typu odlewnie Żeliwa i chemiczne zakłady z logiem made im Germanu. Made in Germanu? Ale produkowane w Polsce?
bEDMbVTn
Wladek
2 miesiące temu
Polski rząd jest super i nie da ugiąć , ajak uni złe to polecić
Suweren
2 miesiące temu
Wyciagnęliśmy z Unii już prawie wszystko co sie da wiec teraz pora z Unii wystapić!
...
Następna strona